0
2
2
Liverpool
Bramki: Salah (36., 45.), Mane (56.), Firmino (61., 69.) Kartki: Alexander-Arnold, Lovren, Henderson - żółta Skład: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson - Oxlade-Chamberlain (18. Wijnaldum), Henderson, Milner - Salah (75. Ings), Firmino (90. Klavan), Mane
Roma
Bramki: Dżeko (81.), Perotti (85. - karny) Kartki: Jesus, Fazio - żółta Skład: Alisson - Fazio, Manolas, Jesus (67. Perotti) - Florenzi, De Rossi (67. Gonalons), Strootman, Kolarov - Under (46. Schick), Nainggolan - Dżeko
Mohamed Salah przepięknym strzałem dał prowadzenie Liverpoolowi. Gospodarze w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów prowadzą z Romą. Pod koniec połowy Egipcjanin podwyższył wynik na 2:0. Ostatecznie The Reds wygrali 5:2.

Salah w 36. minucie spotkania otrzymał podanie od Roberto Firmino i mierzonym strzałem w samo okienko bramki pokonał Alissona Beckera.

Egipcjanin to były zawodnik Romy. Po zdobyciu gola, z szacunku dla swoich byłych kolegów, nie cieszył się z gola.

W 45. minucie Salah wykorzystał kolejną okazję i lekką podcinką pokonał wychodzącego daleko od własnej bramki Alissona.