Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Marca": Jak zakończyłby się mecz Realu z Juventusem, gdyby użyto VAR

Rzut karny podyktowany dla Realu Madryt w 93. minucie rewanżowego starcia z Juventusem w Lidze Mistrzów wzbudził wśród kibiców ogromne emocje. Hiszpańska "Marca" zastanawia się, czy gdyby podczas zawodów wykorzystano technologię VAR, rezultat spotkania byłby inny.

Choć większość ekspertów jest zgodna, że jedenastka została podyktowana słusznie, nie brakuje opinii, że decyzja Michaela Oliviera była "kradzieżą" (jak określała to część włoskich i katalońskich mediów) i przykładem, że technologia VAR powinna zostać jak najszybciej wprowadzona w rozgrywkach UEFA.

Do momentu podyktowania rzutu karnego Juventus prowadził 3:0, a więc odrobił straty z pierwszego spotkania, czego przed meczem mało kto się spodziewał. Jedenastka okazała się punktem zwrotnym całego dwumeczu, a jej wykorzystanie przez Cristiano Ronaldo zapewniło Królewskim w ostatnich sekundach awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Na temat tej sytuacji w dzienniku "Marca" wypowiedział się redaktor naczelny dziennika Juan Ignacio Gallardo. - Gdyby arbiter wykorzystał wtedy VAR, decyzja byłaby dokładnie taka sama. Podyktowałby rzut karny. VAR niczego by nie zmienił, tak jak nie zmieniłby nienawiści, jaka głównie dzięki mediom społecznościowym zamienia piłkę nożną w arenę odpychającej wściekłości i werbalnej przemocy - pisze Gallardo.

- Gdyby karny podyktowano w 30. minucie, byłby to po prostu karny, nie byłoby dyskusji. Jeśli Real dostałby jedenastkę, prowadząc 2:0, Buffon pewnie pomógłby jeszcze nawet podnieść się z murawy Vazquezowi. Różnica polega jednak na tym, że to była 93. minuta, a wielu widziało broniącego trofeum mistrza na deskach i chciało zobaczyć jego upadek. Ci ludzie nie potrafią się po prostu pogodzić z tym, że zespół Zidane'a przeszedł dalej - tłumaczy Gallardo.

Real awansował do półfinału po raz ósmy z rzędu. Teraz na drodze Królewskich staje Bayern Monachium, który madrytczycy eliminowali już z Ligi Mistrzów sezonach 2013/2014 i 2016/2017.