2
1
3
Real Madryt
Bramki: Ronaldo (90. - karny) Kartki: Carvajal, Marcelo, Ronaldo - żółta Skład: Navas - Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo - Kroos, Casemiro (46. Vazquez), Modrić (75. Kovacić), Isco - Ronaldo, Bale (46. Asensio)
Juventus
Bramki: Mandżukić (2., 37.), Matuidi (61.) Kartki: Pjanić, Mandżukić, Lichtsteiner, Alex Sandro, Costa, Benatia - żółta; Buffon - czerwona Skład: Buffon - De Sciglio (17. Lichtsteiner), Benatia, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanić, Matuidi - Costa, Higuain (90. Szczęsny), Mandżukić
Real Madryt awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Królewscy przegrali co prawda rewanżowe spotkanie z Juventusem (1:3), ale w dwumeczu wygrali 4:3, po golu Ronaldo z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Giorgio Chiellini nie mógł się pogodzić z taką decyzją arbitra.

Do 93. minuty Juventus prowadzili 3:0, i wszystko wskazywało na to, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka.

W końcówce spotkania błąd we własnym polu karnym popełnił jednak Mehdi Benatia, który sfaulował Lucasa Vazqueza. Za przewinienie 30-latka arbiter bez wahania podyktował rzut karny, ale z jego decyzją nie zgadzali się piłkarze gości. Obrońcy i bramkarz Juve popchnęli sędziego, a ten ukarał za to Gianluigiego Buffona. Bramkarz obejrzał czerwoną kartkę i musiał zejść z boiska.

Ukarany nie został Giorgio Chiellini, obrońca Juve, który nie mógł pogodzić się z deczyją arbitra i pokazał kontrowersyjny gest. Włoch krzyczał także w kierunku zawodników Realu: "Płacicie im?!". W domyśle - arbitrom.

Ostatecznie Ronaldo wykorzystał jedenastkę i zapewnił Realowi grę w półfinale LM.

LM. Sensacyjny mecz. Roma pokonała Barcelonę! Liverpool zwyciężył z Man City. "Liga Mistrzów to jeden z najwspanialszych wynalazków ludzkości"