Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielkie emocje w Madrycie. TVP wolała mecz Bayernu z Sevillą

Po pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt wysoko wygrał z Juventusem 3:0, TVP zadecydowała zmienić plany transmisyjne i w rewanżu, zamiast pokazać mecz "Królewskich" postanowiła, że w telewizji publicznej będzie transmitowane spotkanie Bayernu z Sevillą.

Po rozegraniu pierwszych spotkań telewizja publiczna zdecydowała się zmienić plany transmisyjne i zamiast pokazać spotkanie rewanżowe Realu z Juventusem, zdecydowano się na mecz Bayernu z Sevillą.

Taki ruch ze strony TVP wydawał się całkiem logiczny i uzasadniony.  Wiele osób myślało, że klub Wojciecha Szczęsnego ma małe szanse z "Królewskimi". Dlatego zadecydowano, że na żywo w telewizji publicznej będzie pokazywany drugi środowy mecz, w którym po pierwszym meczu Bayern wygrał minimalnie na wyjeździe 2:1, a dodatkowo w składzie Bawarczyków gra Robert Lewandowski.

Decyzja TVP okazała się bardzo pechowa. Real z Juventusem stworzył fantastyczne widowisko. Włosi odrobili straty i do końca walczyli o wygraną, jednak niemal w ostatniej akcji Benatia faulował w polu karnym Vasqueza, a sędzia wskazał na wapno. Dodatkowo czerwoną kartkę otrzymał Gianluigi Buffon. Karnego na bramkę zamienił Ronaldo i Real awansował do następnej fazy po bramce w 7 minucie doliczonego czasu gry.

W tym czasie w drugim środowym spotkaniu Ligi Mistrzów niewiele się działo. Bayern kontrolował mecz i skutecznie uniemożliwiał rywalom przeprowadzenie groźniejszej akcji. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.