Roma - FC Barcelona. Valverde: Byli agresywni. Grali tak, jak chcieli

Mieliśmy wiele problemów. Gdybyśmy tylko strzelili bramkę na początku spotkania... - mówił po meczu AS Roma - FC Barcelona Ernesto Valverde, trener Barcelony.

Roma sensacyjnie wyrzuciła Barceloną z Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu na wyjeździe rzymianie przegrali 1:4, w rewanżu u siebie triumfowali 3:0. Gol strzelony na Camp Nou zadecydował o ich awansie. To jak na razie największa niespodzianka ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

- Bardzo nam utrudniali grę, wykorzystali to że grali u siebie. Wszystko im się układało, a nam trudno było złapać rytm. Mecz zaczęliśmy dobrze, ale ich presja nas rozbiła i to skończyło się golem. Potem padła druga bramka, a my nie czuliśmy się w ogóle komfortowo - analizował Valverde.

- Gdy przegrywasz i przeciwnik ma nad tobą tak dużą przewagę, analizy zawsze są srogie. Byli agresywni, grali tak, jak chcieli. Mieliśmy wiele problemów. Gdybyśmy tylko strzelili bramkę na początku spotkania... - mówił.

- Sezon jest długi i wygrać takie rozgrywki nie jest łatwo. Może tego dokonać tylko jedna drużyna. Jesteśmy bardzo rozczarowani. Naszym celem było wygranie Ligi Mistrzów, ale taka jest piłka. Jesteśmy rozbici, ale musimy się pozbierać. Gramy jeszcze w dwóch rozgrywkach, które chcemy wygrać - mówił Valverde, mając na myśli ligę hiszpańską i Puchar Króla - zakończył trener Barcelony.

Sensacja w Rzymie! Roma wyeliminowała Barcelonę!

Niemożliwe stało się możliwe. Roma pokonała w Rzymie Barcelonę 3:0 i awansowała do półfinału Ligi Mistrzów! Dwumecz zakończył się wynikiem 4:4, ale rzymianie awansowali dzięki bramce zdobytej tydzień temu na wyjeździe. Czytaj więcej >>

Totalne szaleństwo na Twitterze AS Romy. Ten wpis przejdzie do historii

W nietypowy, szalony sposób uczciła AS Roma awans do półfinału Ligi Mistrzów. Ludzie odpowiedzialni za media społecznościowe klubu podbili serca kibiców jednym, bardzo emocjonalnym wpisem. Zobacz >>

Więcej o: