0
0
0
Roma
Bramki: Dżeko (6.), De Rossi (58.), Manolas (82.) Skład: Alisson - Juan Jesus, Fazio, Manolas - Florenzi, De Rossi, Strootman, Kolarov, Nainggolan - Patrik Schick, Edin Dżeko
Skład: Ter Stegen - Nelson Semedo, Pique, Umtiti, Jordi Alba - Sergi Roberto, Rakitic, Busquets, Iniesta - Luis Suarez, Lionel Messi
Niemożliwe stało się możliwe. Roma pokonała w Rzymie Barcelonę 3:0 i awansowała do półfinału Ligi Mistrzów! Dwumecz zakończył się wynikiem 4:4, ale rzymianie awansowali dzięki bramce zdobytej tydzień temu na wyjeździe.

Po porażce 1:4 na Camp mało kto wierzył, że w rewanżu Roma zdoła poważniej zagrozić Barcelonie w awansie do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów. Tymczasem już od 6. minuty rzymianie prowadzili 1:0 po trafieniu Edina Dżeko, a w kolejnych blisko trzech kwadransach całkowicie zdominowali zespół z Katalonii.

Barcelona nie radziła sobie z wysokim pressingiem gospodarzy, próbując w efekcie grać z pominięciem drugiej linii. Niemal każda długa piłka zagrana na Luisa Suareza albo Lionela Messiego padała łupem obrońców Romy.

Szybko grający Włosi stwarzali sobie okazje przede wszystkim po dośrodkowaniach z prawego skrzydła, gdzie bardzo aktywny był Florenzi i wspierający go Fazio. Dwie dobre okazje miał Patrik Schick, ale w obu piłka po jego strzałach głową minimalnie mijała bramkę ter Stegena. Blisko pokonania Niemca był także ponownie Dżeko, jednak Niemiec świetnie interweniował.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Roma wciąż grała na dużej intensywności, wysoko atakując rywali i zmuszając ich do popełniania błędów. Taktyka ponownie się opłaciła, kiedy w 56. minucie rzut karny po faulu Gerarda Pique wywalczył Dżeko. Jedenastkę na gola zamienił De Rossi i rzymian od awansu do półfinału Ligi Mistrzów dzieliła już tylko jedna bramka.

Piłkarze Romy niesieni wynikiem i wsparciem kibiców nie ustali w atakach. Szanse mieli Schick i El Shaarawy, ale Barcelonę ratował ter Stegen. Do czasu. W 82. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na 3:0 podwyższył uderzeniem głową Manolas. Ten sam, który na Camp Nou zdobył bramkę samobójczą.

W końcówce Katalończycy rzucili się do rozpaczliwych ataków, a Roma cofnęła się i umiejętnie broniła, dowożąc korzystny rezultat do ostatniego gwizdka. To pierwszy przypadek w historii Barcelony, kiedy odpada ona w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, gdy w pierwszym spotkaniu wygrała 4:1.

We wtorek awans do półfinału wywalczył również Liverpool, który ponownie pokonał Manchester City.