Polsat uruchomi dwa nowe kanały sportowe

Telewizja Polsat zwróciła się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę nazw dwóch niedziałających jeszcze stacji opartych na marce Polsat Sport. Stacja chce pokazywać na nich spotkania Ligi Mistrzów.

Polsat ma już koncesje satelitarną na niedziałające obecnie kanały Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3. Teraz nadawca zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę ich nazw na Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 - informują "Wirtualne Media".

Najważniejszym celem nowych kanałów będzie pokazywanie spotkań Ligi Mistrzów. Polsat zapewnił sobie prawa do tych rozgrywek od kolejnego sezonu i będzie je pokazywał przez następne trzy lata.

Przedstawiciele nadawcy zadeklarowali, że wszystkie spotkania będą pokazywane na żywo. Od nowego sezonu mecze będą rozgrywane we wtorki i środy o 19.00 i 21.00. To oznacza, że o każdej z tych pór rozgrywane będą po cztery spotkania. Do tej pory spotkania rozpoczynały się o 20.45. (z nielicznymi wyjątkami).

W kanałach Polsatu będzie można obejrzeć 1029 meczów przez trzy lata, 343 w każdym z sezonów. Stacja będzie pokazywała również Ligę Europy.

Jednym z komentatorów Polsatu od przyszłego sezonu będzie prawdopodobnie Tomasz Smokowski. Szczegóły tutaj >>