Liga Mistrzów. Cristiano Ronaldo z kolejnym rekordem

Real Madryt wygrał pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Juventusem (3:0). Wynik spotkania już w 3. minucie otworzył Cristiano Ronaldo, dla którego była to 10. bramka w kolejnym meczu z rzędu w tych rozgrywkach.

W 3. minucie pierwszego meczu 1/4 finału LM z Juventusem, Cristiano Ronaldo wykorzystał bardzo dobre podanie z lewej strony od Isco i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce, obok bezradnego Buffona. Tym trafieniem Portugalczyk pobił kolejny rekord.

Jest to jego dziesiąty mecz z rzędu w LM, w którym wpisał się na listę strzelców. Nikt przed nim tego nie dokonał.

Aby tego dokonać, w poprzednich spotkaniach pokonywał kolejno bramkarzy: Juventusu, APOEL'u, Borussii Dortmund, Tottenhamu (w dwóch kolejnych spotkaniach), APOEL'u, Borussii Dortmund, Paris Saint Germain (w dwóch spotkaniach z rzędu) i teraz ponownie pokonał Buffona, bramkarza Juventusu.

W 65 minucie spotkania Portugalczyk podwyższył wynik spotkania fantastycznym strzałem z przewrotki, ponownie nie dając najmniejszych szans Buffonowi.

Początek sezonu nie był udany dla portugalskiego gwiazdora. Bardzo długo w rozgrywkach La Liga nie mógł wrócić do dawnej formy, którą imponował we wcześniejszych rozgrywkach. Z kolejnymi tygodniami coraz mocniej zaczął przypominać dawnego Ronaldo, który strzelał bramki niemal na zawołanie. Aktualnie CR7 niemal dogonił Leo Messiego, czyli lidera klasyfikacji najlepszych strzelców ligi hiszpańskiej (brakuje mu czterech bramek), a wśród najskuteczniejszych zawodników LM jest pierwszy.

33-letni zawodnik w tym sezonie zagrał w 35 spotkaniach Realu Madryt (2967 minut spędzonych na boisku). W tym czasie 37 razy pokonał golkiperów rywali, a 6-krotnie asystował przy trafieniach kolegów. Portal "Transfermarkt" wycenia Portugalczyka na 120 milionów euro.