Liga Mistrzów. Trener Szachtara dotrzymał obietnicy i założył strój Zorro

Paulo Fonseca chyba sam nie do końca wierzył w awans swojej drużyny do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Przed meczem z Manchesterem City zapowiedział, że zostanie Zorro, jeśli Szachtar zagra w 1/8 finału. Po wygranej 2:1 słowa dotrzymał.

Szachtar do pewnego awansu potrzebował przynajmniej remisu z Manchesterem City. Ekipa Josepa Guardioli była żelaznym faworytem, a hiszpański szkoleniowiec zapewniał, że meczu nie odpuści. Rozsądek wziął jednak górę i Guardiola zagrał rezerwowym składem. A Szachtar nie zadowolił się remisem, spotkanie nawet wygrał i zapewnił sobie awans.

Uradowany Fonseca był na to przygotowany. Na pomeczową konferencję przyszedł honorowo, w stroju Zorro. - Zagraliśmy po prostu perfekcyjnie - stwierdził uradowany podobnie jak wszyscy zebrani.

Dla Fonseki to historyczny wyczyn - jeszcze nigdy z żadną drużyną nie zaszedł tak daleko. Kolejnego rywala pozna w poniedziałek, kiedy odbędzie się losowanie 1/8 finału. Czy po tej rundzie też będzie mógł nakreślić szpadą znak „Z” jak zwycięstwo?

Zobacz wideo
Więcej o: