Liga Mistrzów. Dramat Borussii Dortmund! Nie wyjdzie z grupy?

W środę w grupie H Borussia Dortmund zremisowała u siebie 1:1 z APOEL Nikozja, chociaż zdecydowanie przeważała. Taki wynik sprawił, że drużyna Łukasza Piszczka najprawdopodobniej nie awansuje do kolejnej rundy.
1
Bramki: Guerreiro (29.) Skład: Buerki - Bartra, Papastathopoulos, Toprak (87. Schuerrle), Guerreiro (72. Schmelzer) - Weigl - Goetze, Kagawa - Pulisić, Aubameyang, Philipp (65. Jarmołenko)
APOEL
Bramki: Pote (51.) Kartki: Carlao, Vouros, Nauzet Perez - żółta Skład: Nauzet Perez - Vouros, Rueda, Merkis, Carlao, Alexandrou (46. Sallai) - Morais, Zahid, Vinicius - Pote (74. De Camargo), Aloneftis (82. Farias)

Gospodarze musieli sobie radzić bez Łukasza Piszczka, który jest kontuzjowany i będzie do dyspozycji Petera Bosza dopiero w nowym roku. Od połowy października, kiedy reprezentant Polski nie gra, BVB wpadło w wyraźny kryzys. Potwierdził to środowy mecz.

30 sytuacji podbramkowych, 9 celnych strzałów i posiadanie piłki na poziomie 71 procent nie pomogło. Ba, Borussii nie uratował nawet dość szybko strzelony gol, bo
Raphael Guerreiro wpisał się na listę strzelców w 29. minucie.

W 51. minucie wyrównał - przy bardzo biernej postawie defensywy - Mickael Pote. Później nie padły już żadne bramki. Borussia drugi raz z rzędu zremisowała z mistrzami Cypru 1:1. Przez co, bardzo sobie skomplikowała sytuację w grupie. Tym bardziej, że Tottenham pokonał 3:1 Real Madryt.

Liderem grupy H są Koguty, które w czterech meczach zdobyły 10 punktów. Drugi jest Real, trzecia Borussia Dortmund, a czwarty APOEL.