Liga Mistrzów. Diawara przerwał niezwykłą serię City

Amadou Diawara wykorzystując rzut karny w 73. minucie meczu z Manchesterem City (1:2) przerwał serię sześciu obronionych karnych w Lidze Mistrzów przez bramkarzy "The Citizens".

Bramkarze Manchesteru City byli niepokonani z jedenastu metrów od 24 lutego 2015 roku. Wtedy Joe Hart (obecnie piłkarz West Hamu) obronił rzut karny wykonywany przez Leo Messiego. W następnej edycji rozgrywek Anglik obronił kolejne dwie jedenastki. Pokonać próbowali go: Raffael (Borussia Moenchengladbach) i Zlatan Ibrahimović (grał wówczas w PSG).

W zeszłym sezonie dwa kolejne karne obronił Willy Caballero, który zatrzymał Falcao (Monaco) i Neymara (w meczu przeciwko Barcelonie).

Serię do sześciu obronionych karnych we wtorek przedłużył sprowadzony latem z Benfiki Ederson. Brazylijczyk w pierwszej połowie obronił strzał z jedenastu metrów Driesa Mertensa. W drugiej już nie dał rady zatrzymać Diawary. Tym samym fantastyczna seria City dobiegła końca.

"The Citizens" pokonali Napoli 2:1 i są liderami grupy F.