Liga Mistrzów. Bayern Monachium zgłosił kolejnego piłkarza do rozgrywek

UEFA zgodziła się na to, by Bayern Monachium zgłosił kolejnego piłkarza do rozgrywek. To wracający z emerytury Tom Starke.

Starke zdecydował się na taki krok po tym jak Manuel Neuer doznał trzeciej kontuzji stopy w ciągu sześciu miesięcy i nie zagra już w tym roku.

Przepisy UEFA stanowią, że "jeśli klub nie może liczyć na usługi co najmniej dwóch bramkarzy zarejestrowanych na liście A ze względu na długoterminową kontuzję lub chorobę [wykluczającą z gry na co najmniej 30 dni] klub może zastąpić bramkarza w jakimkolwiek momencie sezonu". Obecnie podstawowym bramkarzem Bayernu jest Sven Ulreich, który zagra w środowym starciu z Paris Saint-Germain.

36-letni Starke był piłkarzem Bayernu jeszcze w poprzednim sezonie, po czym skończył karierę. Został koordynatorem bramkarzy w akademii monachijskiego klubu. W bramce Bayernu grał już podczas letniego okresu przygotowawczego w Chinach, gdy nie mogli grać dwaj podstawowi bramkarze: Neuer oraz jego zastępca Sven Ulreich. Obecnie będzie trzecim wyborem Ancelottiego po Ulreichu oraz Christianie Fruchtlu. Karierę zakończy po raz kolejny gdy Neuer wróci do pełnej sprawności.

Więcej o: