Liga Mistrzów. Ilu kibiców oglądało Real Madryt w TVP?

Według Nielsen Audience Measurement mecz Realu Madryt z Apoelem Nikozja oglądało w ostatnią środę 1,37 mln widzów TVP1. Prezes TVP Jacek Kurski twierdzi, że widownia była o przeszło milion większa.

Prawa do pokazywania Ligi Mistrzów w Polsce ma nc+, ale TVP nabyła sublicencję. Dzięki temu co środę może pokazywać dowolny mecz oraz skróty wszystkich spotkań. To kibice w internetowym głosowaniu wybierają mecze, które potem pokaże stacja. W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów wybór padł na mecz Realu z Apoelem. "Królewscy" zwyciężyli 3:0.

W poniedziałek portal wirtualnemedia.pl podał dane oglądalności transmisji zgromadzone przez agencję badawczą Nielsen Audience Measurement. Mecz oglądało średnio 1,37 mln widzów, co przełożyło się na 10,24 udziału w rynku. W Canal+ Sport spotkanie obejrzało 13,7 tys. widzów.

Z wynikami badań NAM nie zgadza się prezes TVP Jacek Kurski i zarzuca agencji nierzetelny pomiar oglądalności. Według niego spotkanie Realu z Apoelem oglądało ponad 2,5 mln widzów. - Mamy dostęp do rzeczywistych zachowań i wiemy, że mecz Realu był oglądany przez co najmniej 2,5 mln ludzi, a zważywszy na fakt, że w naszym kraju jest pewna kultura kibicowska polegająca na odwiedzaniu siebie i oglądaniu meczu razem, liczba widzów może być większa - cytuje Kurskiego portal wirtualnemedia.pl

- Wykazywana przez Nielsena widownia na poziomie 1,4 mln osób jest kabaretem. Jest to coś tak niewiarygodnego i absurdalnego, że ja już proponuję przestać zajmować się na poważnie wskazaniami Nielsena. Wszyscy chyba mają poczucie, że nie da się uwierzyć, że mecz Realu Madryt transmitowany w telewizji publicznej na otwartej antenie może zgromadzić tak mało widzów - dodaje Kurski.

****

Już jest! Świeżutki #PrzewodnikKibica od EkstraStats i Sport.pl. Kompendium wiedzy o grze wszystkich zespołów Ekstraklasy. Polecamy ----> https://sklep.przewodnikkibica.pl/

Przewodnik KibicaPrzewodnik Kibica Sport.pl

Więcej o: