PSG pobiło Celtic. Kibic Szkotów chciał pobić Mbappe

PSG zgodnie z przewidywaniami pokonało w Glasgow miejscowy Celtic w pierwszej rundzie Ligi Mistrzów. 5:0 to wynik trudny do przełknięcia dla szkockich kibiców. Jeden z nich wdarł się na murawę i chciał uderzyć jedną z gwiazd francuskiej ekipy.

To nie był łatwy wieczór dla szkockich fanów. Za sprawą tercetu NMC (Neymar, Mbappe, Cavani) wicemistrzowie Francji po 45 minutach prowadzili 3:0. Każda z gwiazd paryżan zaliczyła po jednym trafieniu. Na Celtic Park kibice byli mocno przybici. Jeden z fanów nie wytrzymał. Wbiegł na murawę tuż przed końcem pierwszej połowy, pobiegł w kierunku Kyliana Mbappe i wymierzył w jego stronę kopniaka. Szczęśliwie dla młodego reprezentanta Francji chybił. Ponieważ do akcji szybko włączyła się stadionowa ochrona, fan gospodarzy szybko został z boiska ściągnięty.

Na portalach społecznościowych szybko pojawiły się ironiczne komentarze, że tego wieczoru ten intruz był bliżej gwiazdy PSG niż kryjący go obrońcy.

W drugiej połowie meczu ekipa z Parc des Princes za sprawą Cavaniego i samobójczego trafienia Mikaela Lustiga podwyższyła rezultat na 5:0. Paryżanie znów byli bardzo skuteczni. Z ich 10 strzałów na bramkę niemal połowa zakończyła się golem. Tak jak w Ligue 1 dominowali na boisku, utrzymując się przy piłce niemal przez 70% czasu gry. Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów PSG zagra u siebie z Bayernem Monachium.