Liga Mistrzów. Bez niespodzianek. Napoli, Olympiakos i Celtic z awansami. Nerwy Sevilli

Bez większych niespodzianek zakończyły się wtorkowe mecze eliminacji do Ligi Mistrzów. Awansowały m.in. takie zespoły jak Napoli, Olympiakos czy Celtic. Bardzo nerwową końcówkę zafundowała swoim fanom Sevilla.

Jako pierwsi do boju wyszli piłkarze Astany i Celtiku. Nic nie zwiastowało dużych emocji, bo Szkoci wygrali u siebie aż 5-0. Mimo to Kazachowie postraszyli swoich rywali - w pewnym momencie prowadzili 4-1 i mieli kolejne okazje. Jednak Celtic w samej końcówce strzelił dwa gole i wybił pogromcom Legii Warszawa jakiekolwiek marzenia o odrobieniu strat z pierwszego meczu.

Niespodzianki nie było również w Nicei. Napoli wygrało pierwsze spotkanie z Nice 2-0 i w rewanżu również zdecydowanie przeważało. Francuzi zawiedli i stworzyli sobie bardzo niewiele dobrych okazji, a Włosi wygrali po trafieniach Jose Callejona na początku drugiej połowy oraz Lorenzo Insigne w końcówce spotkania.

W 63. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, który od razu po wejściu na boisko mógł mieć dwie asysty. W 84. minucie popełnił jednak fatalny błąd, po którym swoją najlepszą okazję w tym spotkaniu zmarnowała Nicea. Arkadiusz Milik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Dużo emocji mieli kibice w Sevilli. Basaksehir prowadził 1-0 po golu Eljero Elii i potrzebował jeszcze jednego trafienia, by wyeliminować faworytów (Hiszpanie wygrali w Turcji 2-1). Gole Sergio Escudero i Wissama Ben Yeddera uspokoiły fanów Sevilli, choć jeszcze na siedem minut przed końcem stan meczu wyrównał Edin Visca. W samej końcówce w słupek trafił Emre Belozoglu, co uratowało Sevillę przed fatalnym rozpoczęciem sezonu.

Do Ligi Mistrzów Olympiakos poprowadził Vadis Odjidja-Ofoe. Była gwiazda Legii Warszawa strzeliła gola w pierwszym meczu z Rijeką na 1-1 (skończyło się na 2-1), a w rewanżu zaliczyła asystę przy jedynym trafieniu Marko Marina. W LM zagra również słoweński Maribor, który wyeliminował Hapoel Beer-Szewę dzięki golom na wyjeździe (1-2 na wyjeździe i 1-0 u siebie). Decydującego gola strzelił Mitja Viler.

Wyniki: (awanse pogrubionych drużyn)

Astana 4-3 Celtic (0-5 w pierwszym meczu)

Sevilla 2-2 Basaksehir (2-1)

Nice 0-2 Napoli (0-2)

Maribor 1-0 Hapoel Beer-Szewa (1-2)

Rijeka 0-1 Olympiakos (1-2)