Liga Mistrzów. Philippe Coutinho poza kadrą na mecz z Hoffenheim. Transfer?

Philippe Coutinho nie został powołany na mecz Liverpoolu z Hoffenheim w eliminacjach Ligi Mistrzów. Czy to zapowiedź transferu do Barcelony?

Choć jeszcze w piątek Liverpool opublikował oświadczenie, w którym zaprzeczył, jakoby Coutinho miał latem opuścić Anfield Road, wszystko wskazuje na to, że dni piłkarza w ekipie The Reds są policzone. Piłkarz złożył tzw. transfer request - prośbę o transfer, która obliguje klub do wysłuchania ofert za zawodnika - a kilkadziesiąt godzin później materiały reklamowe z gwiazdorem w roli głównej zniknęły z oficjalnego sklepu Liverpoolu.

Dla Liverpoolu mecze z Hoffenheim są niezwykle ważne. Zadecydują one o tym, kto awansuje do Ligi Mistrzów i zarobi wielkie pieniądze za udział w niej. Mimo to Coutinho nie znalazł się w kadrze zespołu, co może wskazywać na jego transfer - gdyby zagrał z Hoffenheim, to nie mógłby wystąpić w LM w barwach Barcelony, co byłoby dużą przeszkodą dla "Dumy Katalonii".

Zastąpić Neymara

Coutinho nową umowę z Liverpoolem podpisał w styczniu, wiążąc się z angielskim klubem do 2022 roku. Biorąc pod uwagę długość kontraktu, działacze z Anfield mają silną pozycję negocjacyjną. Spekuluje się, że za swoją gwiazdę mogą otrzymać co najmniej 150 milionów euro.

Brazylijczyk ma w Barcelonie zastąpić swojego rodaka Neymara, który niespodziewanie odszedł latem do Paris Saint-Germain za 222 mln euro.

Zobacz wideo