UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Legii po meczu z Astaną

Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej UEFA poinformowała, że wszczęła postępowanie przeciwko Legii po meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Przedmiotem postępowania są niedrożne przejścia ewakuacyjne na stadionie (artykuł 38 przepisów o bezpieczeństwie i ochronie) oraz - przede wszystkim - "niedozwolony" transparent (artykuł 16 przepisów dyscyplinarnych).

Drugi zarzut, który UEFA stawia Legii związany jest z przedmeczową oprawą kibiców warszawskiego klubu. Na trybunach zaprezentowana została biało-czerwona kartoniada, na której widniał rok wybuchu Powstania Warszawskiego. Przed nią, z dachu, zrzucone zostało płótno, które przedstawiało niemieckiego żołnierza, przykładającego pistolet do głowy chłopca, Powstańca Warszawy. Na oprawę składał się też transparent, na którym w języku angielskim napisane było "During the Warsaw uprising Germans killed 160 000 people. Thousands of them were children" ("Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi. Tysiące z nich były dziećmi").

UEFA rozpatrzy tę sprawę w czwartek 17 sierpnia, czyli w dzień pierwszego spotkania Legii z Sheriffem Tyraspol w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.