Liga Mistrzów. Kamil Glik o Łukaszu Piszczku: Widziałem po nim, że jest bardzo nieswój

- Chwilę pogadaliśmy z Łukaszem Piszczkiem po meczu. Ale w całym spotkaniu widziałem po nim, że jest bardzo nieswój - "Przeglądowi Sportowemu" mówił po meczu Borussii Dortmund z AS Monaco (2:3) Kamil Glik, obrońca wicemistrzów Francji.

Piłkarze AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, po wyjazdowym zwycięstwie 3:2 nad Borussią Dortmund Łukasza Piszczka są bliżej awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Środowy mecz odbywał się jednak w cieniu wydarzeń, do jakich doszło w tym mieście dzień wcześniej.

- Chwilę pogadaliśmy z Łukaszem po meczu. Ale w całym spotkaniu widziałem po nim, że jest bardzo nieswój. Znam go bardzo dobrze od paru lat, wiem jakim jest człowiekiem. Ani przez moment nie widziałem uśmiechu na jego twarzy - powiedział Glik w rozmowie z " Przeglądem Sportowym ".

I dodał: - Doskonale widziałem ile nerwów kosztowały go przeżycia związane z zamachem. Zresztą mam poczucie, że to co spotkało piłkarzy Borussii mogło się przydarzyć każdemu z nas, mnie, wam, kibicom, naszym rodzinom, które przyjechały na mecz.

Przypomnijmy, że spotkanie miało się odbyć we wtorkowy wieczór, ale tego dnia miały miejsce w Dortmundzie dramatyczne wydarzenia. Po godz. 19 doszło do trzech wybuchów na drodze, którą autokar wiózł piłkarzy BVB na mecz z Monaco.

Ranni zostali hiszpański obrońca Marc Bartra (przeszedł już operację złamanej ręki) oraz policjant jadący na motorze przed autobusem.

***

Wstrząsająca relacja piłkarza Borussii

- Po wybuchu wszyscy skuliliśmy się w autobusie, kto mógł, ten położył się na podłodze - powiedział w rozmowie ze szwajcarskim "Blickiem" Roman Buerki, bramkarz Borussii Dortmund. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Jakub Błaszczykowski skomentował wydarzenia w Dortmundzie

- Jestem wstrząśnięty - tak szokujące wydarzenia z wtorkowego wieczoru w Dortmundzie skomentował Jakub Błaszczykowski. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Łukasz Piszczek wysłał wiadomość do rodziny

Reprezentant Polski tuż po wybuchu wysłał wiadomość do swojej rodziny. CZYTAJ WIĘCEJ >>

O to chodzi w piłce nożnej! Piękna akcja kibiców Borussii Dortmund [ZDJĘCIA]

Więcej o: