Liga Mistrzów. Atletico Madryt - Leicester City. Kontrowersyjny karny i skromne zwycięstwo zespołu Simeone

Atletico Madryt wygrało z Leicester City w ćwierćfinale Ligi Mistrzów 1:0. Jedynego gola dla zespołu Diego Simeone strzelił Antoine Griezmann, który wykorzystał kontrowersyjny rzut karny.

Atletico zrealizowało swój plan. Piłkarze Diego Simeone wygrali pierwszy ćwierćfinał Ligi Mistrzów z Leicester City i na rewanż do Anglii polecą bez straty gola. To solidny krok w kierunku półfinału. Lekko, łatwo i przyjemnie jednak nie było. Mistrzowie Anglii pokazali, że ich obecność wśród ćwierćfinalistów nie jest przypadkowa.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Koke ładnym strzałem z dystansu obił słupek, a Fernando Torres w kilku obiecujących sytuacjach nie potrafił uwolnić się spod krycia obrońców Leicester. Atletico miało miażdżącą przewagę w środku pola, ale zagrożenia pod bramką Kaspera Schmeichela było niewiele.

O losach meczu zadecydowała kontrowersyjna decyzja sędziego Jonasa Erikssona. Griezmann przeprowadził ładną, indywidualną akcję na połowie mistrzów Anglii, został powalony, ale jak pokazały powtórki, tuż przed polem karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a sam poszkodowany podszedł do piłki i spokojnym strzałem pokonał Schmeichela.

W drugiej połowie gospodarze dalej kontrolowali grę, wymieniali mnóstwo podań, ale przede wszystkim bronili dostępu do własnej bramki. Udało się. Gola nie stracili i do Leicester pojadą z jednobramkową zaliczką.

Rewanż w Anglii odbędzie się 18 kwietnia o 20.45.