LM. Wybuchy w Dortmundzie. Akcja fanów Borussii: Noclegi dla kibiców Monaco

Mecz Borussii z Monaco miał być rozegrany we wtorek o 20.45. Po wybuchu ładunków w pobliżu autokaru drużyny z Dortmundu podjęto decyzję o przeniesieniu spotkania na środę na 18.45. Borussia zorganizowała akcję, dzięki której fani Monaco mogą znaleźć nocleg u fanów BVB.

Na godzinę przed meczem Ligi Mistrzów doszło do eksplozji. W pobliżu przejeżdżającego autokaru z piłkarzami BVB zdetonowano materiały wybuchowe. Incydent miał miejsce ok. 10 kilometrów od stadionu w Dortmundzie. W wyniku wybuchu odłamki szkła raniły hiszpańskiego obrońcę Borussii Marca Bartrę.

Wielu kibiców zarówno Borussii jak i Monaco miało zaplanowany wyjazd tuż po dzisiejszym spotkaniu, dlatego klub z Dortmundu ogłosił na swoim Twitterze akcję #bedforawayfans (nocleg dla przyjezdnych kibiców), dzięki czemu będą oni mogli za darmo przenocować w Dortmundzie i pojawić się na jutrzejszym meczu. Odzew był ogromny i w kilkanaście minut pojawiły się setki ofert. Borussia zapewniła również, że wszystkie bilety z dzisiejszego meczu będą ważne także w środę.

Tuż po informacji o wybuchu w pobliżu autokaru Borussii Dortmund, zgromadzeni na trybunach fani Monaco zaczęli skandować ,,Dortmund, Dortmund'', co zostało przyjęte oklaskami na stadionie. Reakcja zarówno fanów Monaco, jak i tych z Dortmundu pokazuje, że chociaż wszyscy są wielkimi przegranymi tych zdarzeń, to futbol zdecydowanie wygrał.

Każdy kibic Monaco, który zostanie w Dortmundzie do środowego meczu otrzyma od klubu 80 euro.

Mecz został przeniesiony na środę, na godzinę 18.45.

Łukasz Piszczek wysłał wiadomość do rodziny

Reprezentant Polski tuż po wybuchu wysłał wiadomość do swojej rodziny. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Mecz odwołany! Kiedy zagrają?

Wtorkowe spotkanie Borussii Dortmund z Monaco zostało odwołane. UEFA podjęła decyzję o nowym terminie spotkania. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Trzy wybuch w Dortmundzie. Jeden piłkarz poszkodowany

We wtorek przed meczem Ligi Mistrzów doszło do trzech wybuchów w Dortmundzie. Poszkodowany został jeden piłkarz BVB. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Zobacz wideo
Więcej o: