Liga Mistrzów. Kibic Atletico Madryt pozwał UEFA i sędziego. Za gola Sergio Ramosa w finale LM!

Kibic Atletico Madryt pozwał UEFA oraz sędziego Marka Clattenburga za złamanie jego praw konsumenta. Miało to nastąpić w majowym finale Ligi Mistrzów z Realem Madryt, gdy sędzia uznał gola Sergio Ramosa ze spalonego (1-1, Real wygrał 5-3 po karnych).

Sprawa toczy się w sądzie w podmadryckim Leganes. Jose Antonio Campon uważa, że bramka obrońcy Realu "miała wpływ na wynik końcowy i pomogła jednemu z zespołów".

Campon domaga się 1660 euro odszkodowania. 160 euro kosztował bilet na mecz, natomiast za straty moralne chce pozostałych 1550 euro. Oskarża UEFA o to, że "nie zrobiła wszystkiego, by wyegzekwować przepisy i wybrała ludzi, którzy nie umieli wykonać swojego zadania [Clattenburg]". Campon chce również, by UEFA wprowadziła powtórki, co miałoby doprowadzić do wyeliminowania większości błędów sędziowskich.

Prawnik Carlos Mendez uważa, że powtórki w końcu muszą pojawić się w futbolu. - Nie wiem kiedy, ale to się stanie. Wystarczy spojrzeć na tenis, gdzie system hawkeye początkowo również miał przeciwników, a teraz nikt na to nie narzeka. Istnieją odpowiednie możliwości techniczne, by to wprowadzić. W ostatnich derbach Madrytu Cristiano Ronaldo strzelił gola, który nie został uznany, mimo że piłka prawdopodobnie przekroczyła linię bramkową.

Zdaniem Mendeza sytuację z finału LM można porównać do wyjścia do kina. - Jeśli idziesz na film i nie ma tam dźwięku, chcesz pieniędzy z powrotem. To taka sama sytuacja. Istnieje prawo, które nie zostało wyegzekwowane. Jeśli nie możesz wyegzekwować prawa, jeśli nie dopilnowałeś tego, powinieneś ponieść konsekwencje. Dlatego pozwaliśmy pracodawcę (UEFA) oraz pracownika (Clattenburg). Wierzymy w zdrowy rozsądek. Dlatego żądamy sprawiedliwego odszkodowania, nie chcemy w ten sposób zostać milionerami.

Mendez apeluje do wszystkich poszkodowanych kibiców, by zgłosili się do niego, jeśli czują się oszukani sytuacją, jaka nastąpiła w finale Ligi Mistrzów. Wystarczy, że oglądali mecz z trybun. Prawnik apeluje również do kibiców Realu Madryt, bo "jutro to oni mogą być poszkodowani".

Zobacz wideo

Najlepsi strzelcy w ligach europejskich. Łukasz Teodorczyk w czołówce! Nie zgadniesz od kogo jest lepszy

Więcej o: