Liga Mistrzów. Lyon wyrwał remis Juventusowi

Borussia Dortmund liderem grupy F po wygranej ze Sportingiem Lizbona, AS Monaco po wygranej z CSKA prowadzi w grupie E, a Lyon wyrwał remis Juventusowi i jest w grze o awans do kolejnej rundy. Środa była udana dla drużyn z Polakami w składzie.

Grupa E

Monaco z Kamilem Glikiem w składzie pokonało 3:0 CSKA Moskwa i utrzymało prowadzenie w grupie E. Polak zagrał całe spotkanie. W drugim meczu tej grupy Bayer pokonał 0:1 Tottenham. Zwycięskiego gola strzelił Kampl.

Wyniki:

Monaco - CSKA Moskwa 3:0

Tottenham - Bayer Leverkusen 0:1

Grupa F

Sensacja w Warszawie. Piłkarze Legii zremisowali u siebie z Realem Madryt 3:3 (1:2), po raz pierwszy w historii polski zespół nie przegrał z Realem Madryt w europejskich pucharach. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.

W drugim meczu tej grupy Borussia pokonała 1:0 Sporting Lizbona i została nowym liderem grupy F. Nad Realem ma dwa punkty przewagi. Sporting jest trzeci, ma dwa punkty więcej od Legii. Łukasz Piszczek zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, na murawie pojawił się w końcówce.

W barwach Borussii nie mógł w środę wystąpić jej najlepszy strzelec Pierre-Emerick Aubameyang. Jak wyjaśnił w niemieckich mediach trener Thomas Tuchel, Gabończyka zabrakło "z powodów wewnętrznych", ale szkoleniowiec nie zdradził szczegółów.

Wyniki:

Borussia Dortmund - Sporting 1:0

Legia Warszawa - Real Madryt 3:3

Grupa G

Leicester bezbramkowo zremisowało z FC Kopenhaga, ale utrzymało się na prowadzeniu w grupie G. Bartosz Kapustka i Marcin Wasilewski nie znaleźli się w kadrze meczowej mistrzów Anglii na to spotkanie. FC Porto pokonało Club Brugge po trafieniu Silvy i znacząco zbliżyło się do awansu do kolejnej rundy LM. Szanse na awans stracił belgijski zespół, który w czterech meczach nie zdobył punktu.

Wyniki:

FC Kopenhaga - Leicester 0:0

FC Porto - Club Brugge 1:0

Grupa H

Sevilla rozbiła Dinamo Zagrzeb aż 4:0. Trzy bramki drużyna z Andaluzji strzeliła w drugiej połowie, gdy grała z przewagą jednego zawodnika.

W drugim spotkaniu Juventus zremisował 1:1 z Lyonem. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Gonzalo Higuaina z rzutu karnego. Ekipa z Lyonu wyrwała punkt w końcówce - w 85. minucie Buffona pokonał Tolisso i ma ciągle jeszcze szanse na awans do kolejnej rundy LM. Maciej Rybus zaczął mecz w wyjściowej jedenastce, zagrał 70. minut.