Liga Mistrzów. Milik i Lewandowski z bramkami. Koncert Neymara i Messiego

We wtorek odbyły się pierwsze mecze w ramach inauguracyjnej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. To był dobry dzień dla polskich piłkarzy, zwłaszcza dla Arkadiusza Milika, którego dwa trafienia dały Napoli zwycięstwo w Kijowie.

Grupa A:

PSG podejmowało u siebie Arsenal. Paryżanie mieli kontrolę nad meczem, przeważali, mieli mnóstwo klarownych sytuacji, ale seryjnie je marnowali, w szczególności Edinson Cavani. Ostatecznie Kanonierzy, choć na pierwszy celny strzał musieli czekać do 78. minuty, zdołali zremisować z mistrzami Francji. Niemal całe spotkanie w barwach PSG rozegrał Grzegorz Krychowiak. Polak zagrał bardzo solidne zawody, ale z pewnością będzie odczuwał niedosyt z powodu straconych punktów. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj. Polecamy również analizę gry Grzegorza Krychowiaka, której dokonał Michał Zachodny .

W drugim spotkaniu tej grupy FC Basel podzieliło się punktami z Łudogorcem Razgard. Szwajcarzy długo przegrywali mimo posiadania optycznej przewagi od początku meczu. Gola na wagę remisu zdobył na niecały kwadrans przed końcem Steffen.

Grupa B:

Starcia w grupie B minęły nam pod znakiem fantastycznego występu Arkadiusza Milika. Polak poprowadził Napoli do zwycięstwa 2:1 nad Dynamem Kijów, strzelając dwa gole, oba po świetnych uderzeniach głową. W drugiej połowie na murawie zameldował się Piotr Zieliński, dla którego był to debiut w Lidze Mistrzów. Więcej o tym spotkaniu w tekście Łukasza Godlewskiego . Warto też rzucić okiem na internetowe memy poświęcone popisowej grze Milika .

Równie ciekawie było w Lizbonie, gdzie Benfica podejmowała Besiktas. Gdy Portugalczycy już praktycznie dopisywali sobie na konto trzy "oczka", w trzeciej minucie doliczonego czasu gry skarcił ich Talisca, ratując remis drużynie ze Stambułu. Warto podkreślić, że Talisca do Besiktasu został wypożyczony z... Benfiki.

Grupa C:

Barcelona rozgromiła Celtic 7:0, a mecz był pokazem kunsztu Neymara i Messiego. Brazylijczyk strzelił jednego gola i dorzucił do tego cztery asysty, natomiast Argentyńczyk na listę strzelców wpisał się trzykrotnie, notując przy tym jedno ostatnie podanie.

Starcie Manchesteru City i Borussii Moenchengladbach nie doszło do skutku z powodu silnych opadów deszczu. Jak donosi BBC, mecz zostanie prawdopodobnie przełożony na środę.

Grupa D:

Bayern, podobnie jak Barcelona Celtikowi, nie okazał piłkarzom FK Rostów żadnej litości. Bawarczycy zaaplikowali Rosjanom pięć bramek, zachowując jednocześnie czyste konto. Wynik spotkania golem z rzutu karnego otworzył Robert Lewandowski.

W drugim meczu tej grupy Atletico pokonało na wyjeździe PSV 1:0, ale zwycięstwo madrytczycy odnieśli w kontrowersyjnych okolicznościach. Prowadzący te zawody Martin Atkinson nie uznał Holendrom prawidłowo strzelonej bramki. Jeśli dodamy do tego, że tuż przed przerwą karnego nie wykorzystał Guardado, frustracja w ekipie z Eindhoven musi być ogromna.

Legia i Borussia to najlepsze ekipy kibicowskie w swoich krajch. Atmosfera na trybunach robi wrażenie i te oprawy! [ZDJĘCIA]