Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Liga Mistrzów. PSG nie potrafiło dobić Arsenalu i straciło punkty! Krychowiak wywalczył pierwszy skład

Paris Saint-Germain zremisowało w pierwszym grupowym meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem 1:1. Bramkę dla paryżan zdobył Edinson Cavani. Urugwajczyk pokonał Davida Ospinę już w 45 sekundzie spotkania. W drugiej połowie jeden punkt wicemistrzom Anglii zapewnił Alexis Sanchez. Grzegorz Krychowiak wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce PSG.

Arsenal po bardzo słabej pierwszej połowie potrafił odwrócić losy meczu i wywiózł z Paryża jeden punkt. PSG ma czego żałować. Gdyby piłkarze Unaia Emery'ego zachowali większą koncentrację pod bramką Davida Ospiny, to zmiażdżyliby we wtorkowy wieczór wicemistrzów Anglii.

Paryżanie nie mogli lepiej zacząć spotkania na Parc des Princes. Już w 45 sekundzie idealne dośrodkowanie Serge'a Auriera wykorzystał Edinson Cavani. Reprezentant Urugwaju strzałem głową pokonał Davida Ospinę, ale pomimo fantastycznego początku nie będzie dobrze wspominał meczu z Arsenalem. Gdyby Urugwajczyk wykorzystał wszystkie sytuacje pod bramką "Kanonierów", to kończyłby wtorkowe spotkanie z czterema trafieniami. Kibice PSG mogli tylko złapać się za głowę, kiedy napastnik Paryżan nie potrafił strzelić do pustej bramki.

Mistrz Francji za niewykorzystane sytuacje zapłacił utratą dwóch punktów. W drugiej połowie Arsenal ruszył do ataku, zepchnął gospodarzy do defensywy, ale przez długi czas nie potrafił oddać celnego strzału. Zmienił to dopiero Alexis Sanchez, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i dokładnym strzałem po ziemi zapewnił wicemistrzom Anglii jeden punkt.

Swoją szansę w wyjściowej jedenastce paryżan dostał Grzegorz Krychowiak. Polak grał bardzo odpowiedzialnie, a jego akcje ograniczały się głównie do defensywy. Za konstruowanie akcji odpowiadali byli inni, a reprezentant Polski podchodził pod bramkę rywali tylko i wyłącznie przy stałych fragmentach gry. Polak zszedł z boiska w 79. minucie.

W końcówce swoje zespoły osłabili Olivier Giroud i Marco Veratti. Reprezentanci Francji i Włoch starli się między sobą w środkowej strefie boiska, a sędzia Viktor Kassai wyrzucił ich z boiska pokazując drugą żółtą kartkę.

Po pierwszych grupowych meczach, wszystkie zespoły w grupie A mają jeden punkt. W drugim spotkaniu Bazylea zremisowała przed własną publicznością z Ludogortsem 1:1.

Minęło 21 lat od gry Legii w Lidze Mistrzów. Czy rozpoznasz piłkarzy, którzy wtedy grali? [QUIZ]