Liga Mistrzów. Robert Lewandowski z golem w meczu z FK Rostów

Robert Lewandowski strzelił gola z rzutu karnego, a Bayern Monachium pokonał w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów FK Rostów aż 5:0.

W 28. minucie Lewandowski był faulowany w polu karnym przy rzucie rożnym. Rywal próbował złapać go w pół i powalił go na murawę, Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na 11. metr. Polak sam podszedł do piłki, strzelił w lewą stronę, bramkarz Rostowa rzucił się w prawą.

Lewandowski ma już 33. gole w Lidze Mistrzów i zbliżył się do zajmujących 16. miejsce na liście najlepszych strzelców wszech czasów Gerda Muellera oraz Fracisco Gento, którzy zaliczyli po 35 bramek.

Jeszcze przed przerwą Baynr strzelił drugiego gola - świetne dośrodkowanie Alaby na bramkę zamienił Thomas Mueller. W drugiej połowie dwa trafienia dołożył Joshua Kimmich (dla 21-letniego reprezentanta Niemiec były to pierwsze bramki w Lidze Mistrzów), a jedno Juan Bernat.

Bayern sezon Ligi Mistrzów zaczął od wygranej 5:0. W grupie D zajmuje pierwsze miejsce i w drugiej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Atletico Madryt, które we wtorek pokonało 1:0 PSV Eindhoven.