Liga Mistrzów. Robert Lewandowski symulował? "Żenujący teatr"

Robert Lewandowski został wysoko oceniony za swój występ w półfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Atletico Madryt, ale część kibiców zarzuca Polakowi piłkarski teatr. - Żenujące nurkowanie - napisał jeden z kibiców. Bayern Monachium pokonał we wtorek Atletico 2:1, ale w dwumeczu okazał się słabszy i odpadł z walki o trofeum.

Kibice z całego świata nie mają wątpliwości, że Robert Lewandowski symulował brutalne zagrania piłkarzy Atletico Madryt. Reprezentant Polski w kilku sytuacjach efektownie upadał na murawę, ale powtórki udowadniały, że starcia wcale nie były tak ostre, jak wskazywałaby reakcja Polaka.

Największe pretensje kibice mieli do Lewandowskiego za spięcie z Juanfranem. Reprezentant Hiszpanii już na początku spotkania w nieczysty sposób zaatakował Lewandowskiego, trafiając go w klatkę piersiową. Reakcja napastnika monachijczyków była natychmiastowa. Runął na ziemię, pokazując sędziemu, że został brutalnie potraktowany.

Przez całe spotkanie walka Lewandowskiego z obrońcami nie ustawała. Polak próbował wypracować sobie jak najlepszą pozycję, a defensorzy Atletico robili wszystko, żeby go zatrzymać. W 24. minucie reprezentant Polski wpadł w pole karne i próbował dobić odbitą przez Jana Oblaka piłkę. Jednak w ostatniej chwili bramkarz Atletico naprawił swój błąd. Sytuacja była na styku, a Lewandowski po starciu z bramkarzem padł w polu karnym pokazując, że Bayernowi należał się rzut karny. Powtórki udowodniły, że Oblak trafił w piłkę, a kibice nazwali zachowanie Polaka "żenującym nurkowaniem".

Lewandowski ma w Europie opinię piłkarza, który nie boi się ostrych starć z obrońcami. Walczy o każdą piłkę, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Potrafi zaryzykować zdrowie, a najważniejsze dla niego jest dobro drużyny. Niewykluczone więc, że to Pep Guardiola przekonał Lewandowskiego, że czasem warto poświęcić reputację twardziela i dołożyć dodatkową presję na przeciwników i sędziego.

Tak na zachowanie Polaka zareagował Twitter.

"Absolutnie żałosne zachowanie Lewandowskiego. To powinno być zakazane. Jak inaczej można pozbyć się nurkowania?"

"Gdy taki piłkarz jak Lewandowski zaczyna nurkować. To wiedz, że futbol ma poważny problem"

"Lewandowski, Ribery i Robben - maszyny do nurkowania"

Najlepsze memy po triumfie Atletico [MEMY]

Zobacz wideo
Jak oceniasz zachowanie Roberta Lewandowskiego?
Więcej o: