Liga Mistrzów. Manchester City - PSG. Ibrahimović skrytykował trenera

Trener PSG Laurent Blanc dość niespodziewanie posłał swój zespół w ustawieniu z trójką obrońców na mecz z Manchesterem City w ćwierćfinale LM (0-1, 2-3 w dwumeczu). Ta zmiana nie spodobała się Zlatanowi Ibrahimoviciowi.

Blanc szybko przyznał się do błędu zmieniając w drugiej połowie ustawienie wracając do czwórki obrońców, ale to nie pomogło w wywalczeniu awansu - jedynego gola w rewanżu strzelił Kevin De Bruyne.

- W pierwszej połowie graliśmy w systemie, którego nigdy nie przetestowaliśmy. Wyszło jak wyszło - powiedział Ibrahimović w rozmowie z "Canal+" po meczu.

Blanc obwinia skuteczność swoich piłkarzy. - W Manchesterze i w Paryżu nie byliśmy wystarczająco skuteczni, efektywni. U siebie powinniśmy strzelić więcej niż dwa gole, ale tego nie zrobiliśmy. W dodatku mieliśmy zawieszonych kilku piłkarzy, co również miało swój wpływ na wynik. City było o wiele bardziej skuteczne i dlatego zasłużyło na awans. To dobry zespół, niekoniecznie spektakularny, ale wykonał zadanie. Jednak Manchester będzie tylko gościem na imprezie Barcelony, Bayernu oraz Realu - tak o rywalu w kontekście półfinałów Ligi Mistrzów (Bayern i Barcelona grają rewanże w środę) wypowiedział się Blanc.

Trener PSG musiał poruszyć również kwestię swojej kontrowersyjnej decyzji o zmianie ustawienia. - Oczywiście, że jestem za to odpowiedzialny. Wybrałem zespół oraz strategię. Zwycięstwa są zasługą piłkarzy, a ja jestem odpowiedzialny za porażkę.

Real Madryt miażdży Wolfsburg jak Lewandowski, Lord Bendtner zrobiłby to lepiej, czyli echa Ligi Mistrzów [MEMY]