Liga Mistrzów. Real Madryt odrobił straty. Kapitalny mecz Ronaldo

Cristiano Ronaldo strzelił trzy gole i poprowadził Real do wygranej 3:0 z VfL Wolfsburg. Hiszpanie odrobili straty z pierwszego meczu i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.

Real przed tygodniem przegrał z Wolfsburgiem 0:2. Większość ekspertów stawiała, że na Santiago Bernabeu odrobi straty. I tak też się stało.

Gospodarze dominowali od samego początku. Ich trener Zinedine Zidane przestrzegał, że mają cały mecz na strzelanie goli, ale po 17 minutach było 2:0.

Dwie bramki w dwie minuty zdobył niezawodny Ronaldo. Najpierw z bliska wbił piłkę po dośrodkowaniu Daniela Carvajala, a następnie uderzył głową po dośrodkowaniu Toniego Kroosa z rzutu rożnego.

Po odrobieniu strat długo utrzymywał się wynik oznaczający konieczność dogrywki. Bliski podwyższenia wyniku był Sergio Ramos, ale trafił w słupek.

Wynik w 77. minucie ustalił Ronaldo. Podszedł do rzutu wolnego, uderzył miękko między stojącymi w murze zawodnikami i piłka wpadła tuż przy słupku.

Trener Wolfsburga wprowadził Basa Dosta, ale nie wzmocniło to ofensywy gości. Real wygrał 3:0 i awansował do półfinału. Swojego rywala pozna w losowaniu zaplanowanym na piątek 15 kwietnia.

Real Madryt miażdży Wolfsburg jak Lewandowski, Lord Bendtner zrobiłby to lepiej, czyli echa Ligi Mistrzów [MEMY]