Liga Mistrzów. Wielkie emocje w Monachium! Bayern wygrał po dogrywce, a Robert Lewandowski strzelił gola!

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał po dogrywce Juventus Turyn 4:2, chociaż przegrywał już 0:2. Gola kontaktowego zdobył Robert Lewandowski.

Byliśmy świadkami niesamowitego dwumeczu pomiędzy Juventusem a Bayernem. W Turynie padł remis 2:2, dlatego przed spotkaniem w Monachium zdecydowanym faworytem byli gospodarze.

Mecz nieoczekiwanie zaczął się po myśli gości. Wynik spotkania otworzył Paul Pogba. Stephan Lichtsteiner wykorzystał nieporozumienie pomiędzy Manuelem Neuerem a Davidem Alabą i zagrał do nie pilnowanego Francuza, który wpakował piłkę do pustej bramki.

W 28. minucie na 2:0 podwyższył Juan Cuadrado, ale największe słowa uznania należą się asystentowi. Alvaro Morata przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, minął dwóch rywali i podał do Kolumbijczyka, który pokonał golkipera.

Bayern zaczął odrabiać straty dopiero w 73. minucie spotkania. Gola kontaktowego zdobył Robert Lewandowski. Douglas Costa dośrodkował w pole karne, a Polak świetnym strzałem głową pokonał Gianluigiego Buffona. Na 2:2 w ostatnie minucie meczu strzelił Thomas Muller.

Dogrywka była dla Bayernu już tylko formalnością. "Stara Dama" została całkowicie zdominowana, a w 108. minucie gola strzelił Thaigo Alcantara.

Gości dobył były zawodnik Juventusu, Kingsley Coman. Francuz popisał się niesamowitym rajdem, który zakończył precyzyjnym strzałem w długi róg.

Bayern wygrał spotkanie i awansował do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Swojego rywala pozna w piątek 18 marca.