Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Prezydent Barcelony za wprowadzeniem "dzikich kart"

Prezydent FC Barcelony poparł pomysł wprowadzenia tzw. "dzikich kart" w Lidze Mistrzów. - To dla dobra futbolu - stwierdził Josep Maria Bartomeu w rozmowie z BBC.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Czasami, ze względu na dobro futbolu, można przyznać dzikie karty jak choćby w tenisie. Czasem najlepsi zawodnicy nie kwalifikują się i dostają dziką kartę, by podtrzymać zainteresowanie. To samo mogłoby mieć miejsce w piłce nożnej. Decyzja należy do UEFA.

- Czasami kluby mają zły sezon i brak gry w Lidze Mistrzów to duża kara. Potrzebujemy mocniejszej LM i jeszcze więcej zainteresowania ze strony kibiców, by rozgrywki były jeszcze bardziej wyrównane. To najważniejsze i największe rozgrywki - stwierdził Bartomeu.

To nie jest nowy pomysł. Już w 2014 roku głośno o potrzebie wprowadzenia dzikich kart mówił Umberto Gandini, dyrektor Milanu oraz wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). - Chciałbym wprowadzenia dzikich kart albo innych dróg awansu do Ligi Mistrzów dla klubów posiadających odpowiednie możliwości oraz prestiż, by rywalizować w tych rozgrywkach - stwierdził.

UEFA dała wtedy stanowczą odpowiedź. - Nie ma szans na wprowadzenie dzikich kart w europejskich pucharach - powiedział dyrektor generalny Gianni Infantino, obecnie kandydat na prezydenta FIFA. - To nie będzie miało miejsca. W pucharach nie ma miejsca na coś takiego, wszystko rozgrywa się na boisku.

Obserwuj @sportpl

Barcelona czy Real? Czy wiesz, gdzie oni grali? [QUIZ]

Zobacz wideo
Więcej o: