Liga Mistrzów. Wojciech Szczęsny: Real strzelał gole z pół-okazji

Ciężko się cieszyć po przegranym meczu, ale chyba zagraliśmy dobrze z jedną z najlepszych drużyn świata. Mieliśmy tyle szans, co oni, ale to oni je wykorzystali - powiedział Wojciech Szczęsny w Canal+ Sport.

Roma przegrała w pierwszym meczu 1/8 finału z Realem Madryt 0:2. Bramki Wojciechowi Szczęsnemy strzelali Cristiano Ronaldo i Jese Rodriguez. Przy trafieniu Ronaldo Polak miał pecha, bo piłka trafiła do bramki po tym, jak jeszcze odbiła się od nogi obrońcy.

- Jeśli Ronaldo schodzi do środka i uderza w światło do bramki, to jesteś w stanie takie uderzenie obronić. Ale jeśli jest rykoszet, to już nic nie jesteś w stanie zrobić. Choć wydawało się, że ta piłka nie ma szans wpaść do bramki - powiedział po meczu Szczęsny.

- Mecz był wyrównany, wiedzieliśmy, że nie możemy zagrać otwartego meczu, bo wiemy, jak to się może skończyć. Ciężko się cieszyć po przegranym meczu, ale chyba zagraliśmy dobrze z jedną z najlepszych drużyn świata. Mieliśmy tyle szans, co oni, ale to oni je wykorzystali. W zasadzie strzelali bramki z pół-okazji - skomentował polski bramkarz.

Rewanż 8 marca na stadionie "Królewskich", Real ma dwubramkową zaliczkę. - Jest poprawa w naszej grze. Jesteśmy lepsi i w ataku i w obronie. Do Madrytu nie pojedziemy w roli przegranych, ale wiemy, że będzie ciężko.

Ronaldo uciszył hejterów [MEMY]

źródło: Okazje.info

Więcej o: