Liga francuska. Trener PSG odniósł się do zachowania Serge Auriera. "To było żałosne"

Kilka dni temu w PSG wybuchła spora afera. Obrońca mistrzów Francji Serge Aurie bardzo wulgarnie obraził ostatnio Laurenta Blanca i Zlatana Ibrahimovicia. Szkoleniowiec drużyny ostro skomentował całej zajście i nazwał niepokornego piłkarza żałosnym.

Francja wciąż żyje skandalem jaki wywołał Serge Aurie. Obrońca PSG podczas wideo rozmowy z kibicami zaczął obrażać i wyzywać kolegów z zespołu. Trenera nazwał "c*pą" oraz stwierdził, że ten "s*ie" Zlatanowi Ibrahimoviciowi. Oberwali również inni.

 

Do słów niepokornego Iworyjczyka odniósł się obrażony szkoleniowiec zespołu. Laurent Blanc jest wyraźnie zażenowany postawą 23-latka.

Dwa lata temu ściągałem go do PSG, a teraz usłyszałem takie rzeczy. On właściwie sam się ukarał. To było żałosne zachowanie. Myślę, że każdy w drużynie źle to odebrał. Oczywiście żyjemy w demokratycznym kraju i każdy może mówić co chce, ale to była przesada - powiedział Laurent Blanc.

Klub wciąż nie poinformował jak długo potrwa zawieszenie. Aurie na pewno nie zagra we wtorkowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn. Według francuskiej prasy, obrońca ma zostać zawieszony na kilka spotkań i dostać 160 tys. euro kary. Niewykluczone jednak, że to koniec przygody Iworyjczyka z francuskim klubem.

Niektórzy kibice mogą z pewnością żałować całej sytuacji, ponieważ Aurie wyrastał na czołowego obrońcę całej ligi. Sam zawodnik twierdzi, że jego wypowiedź została sfałszowana i wszystko jest nieprawdą, ale chyba będzie dla niego lepiej, jak już niczego nie będzie komentował.

Klopp, Mourinho, Trapattoni Trenowali polskich piłkarzy, czy rozpoznasz kto kogo?[QUIZ]

Amerykanka jak Neymar albo Zlatan! A jaka kontra z podaniem raboną! [STADIONY Z CZUBA]

Czy Serge Aurie powinien zostać zwolniony dyscyplinarnie?
Więcej o: