Liga Mistrzów. Czy Ronaldo jest lepszy od Raula? Benitez: Nie mnie oceniać

Cristiano Ronaldo zrównał się w środę z Raulem pod względem liczby bramek zdobytych dla Realu. Trener Rafael Benitez był jednak oszczędny w pochwałach.

Ronaldo strzelił oba gole dla Realu, notując 81. i 82. trafienie w Lidze Mistrzów. W ciągu swojej kariery w Realu strzelił w sumie 323 gole w 308 meczach.

- Cieszę się i jestem dumny z rekordu, to fantastyczne - powiedział Ronaldo po meczu. - Najważniejsze jest jednak zwycięstwo. Mamy sześć punktów, prowadzimy w grupie - dodał.

Portugalczyk był skrupulatnie pilnowany przez szwedzkich obrońców, a i tak udało mu się zdobyć dwie bramki. - To pokazuje, jak jest dobry. Nawet kiedy ma gorszy dzień, wciąż umie przesądzić o losach spotkania - powiedział Anton Tinnerholm, odpowiedzialny za krycie Ronaldo.

- Po meczu podszedł do mnie i spytał: "Czemu wciąż broniłeś moje strzały?". Bardzo chciał strzelić hat tricka - mówił Johan Wiland, bramkarz Malmo. - W odpowiedzi spytałem go, czemu wciąż strzelał w moim kierunku. Wtedy się zaśmiał i mnie uścisnął - wspominał.

Dziennikarze spytali o Ronaldo także Beniteza. Czy jest lepszy niż Raul? - To pytanie, na które powinni odpowiedzieć inni. Cieszę się, że drużyna wygrała, że nie straciliśmy bramki, wywalczyliśmy trzy punkty, Ronaldo strzelił dwa gole i wyrównał rekord - wyliczył.

Jak chłopak z biednej dzielnicy trafił na największe stadiony świata? Przeczytaj w książce "Ronaldo. Chłopiec, który wiedział czego chce" >>

Zobacz wideo

[MEMY] po Lidze Mistrzów

Czy Cristiano Ronaldo to najlepszy piłkarz Realu Madryt w historii?
Więcej o: