Bayern - Dinamo. Robert Lewandowski strzelił hat-tricka, w Lidze Mistrzów ma już 26 trafień

Polski napastnik w meczu z Dinamem wbił trzy gole, a jego Bayern Monachium wygrał 5:0. W całej historii swoich występów w Lidze Mistrzów ?Lewy? uzbierał już 26 trafień. Potrzebował na to ledwie 42 meczów. Mniej niż Lionel Messi.

Daje mu to 29. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców. Polak zajmuje je ex aequo z Mario Gomezem. Pozycję wyżej znajduje się Rivaldo (27), dwa "oczka" ponad Lewandowskim jest zaś Jean-Pierre Papin (28). Liderem strzelców jest Cristiano Ronaldo (80), drugie miejsce zajmuje Messi (77).

By zdobyć 26 bramek, Polak potrzebował 42 meczów. To piąty wynik w historii Champions League. 42 spotkania na 25 goli pracował Lionel Messi. By przekroczyć tę barierę, najmniej spotkań potrzebowali Filippo Inzaghi oraz Ruud van Nistelrooy - po 30.

Polak jest też jedynym piłkarzem w historii, który strzelił hat-tricka w Lidze Mistrzów dla dwóch niemieckich klubów.

W meczu z Dinamem Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 21. i 28. minucie. W pierwszej akcji wbił piłkę do pustej bramki po asyście Thiago. Drugą bramkę zdobył po dośrodkowaniu Costy z rzutu rożnego. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, ale wyraźnie przekroczyła linię bramkową i sędzia uznał gola. Trzecie trafienie zaliczył po podaniu Thiago i efektownej przerzutce nad bramkarzem. Pozostałe trafienia zaliczyli Costa oraz Mario Goetze.

Polak w trzech ostatnich meczach strzelił już dziesięć goli - Wolfbsurgowi w Bundeslidze wbił pięć, a kolejne dwa dołożył w starciu z Mainz. Zajęło mu to 190 minut.

O błyskotliwej karierze i pasjach Roberta Lewandowskiego przeczytaj w książce "Pogromca Realu" >>