Liga Mistrzów. Guardiola: Lewandowski? Chcę od niego więcej! Nie tylko gole się liczą

Siedem goli w ostatnich dwóch meczach to solidna podstawa, by trener zachwycał się Tobą na konferencjach prasowych. Ale szkoleniowiec Bayernu Monachium Josep Guardiola nie chce, żeby Robert Lewandowski spoczął na laurach. - Wymagam od niego więcej - powiedział przed starciem z Dinamem Zagrzeb w Lidze Mistrzów. Relacja od godziny 20.45 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.

Guardiola oczywiście pochwalił Polaka za tak wielki dorobek bramkowy w ostatnich spotkaniach, ale nie chce go zagłaskać. - Jestem bardzo z zadowolony z ostatnich meczów Roberta, ale wymagam od niego więcej. Nie chodzi mi o to, że liczę na więcej goli. Rozumiem, że dla napastnika to najważniejsze, ale na szczęście Robert nie myśli tylko o strzelaniu bramek, ale też o przytrzymywaniu piłki, przyjmowaniu jej po długich podaniach, dośrodkowaniach i tworzeniu akcji - powiedział Guardiola.

- Mam nadzieję, że przeciwko Dinamo Robert podtrzyma strzelecką serię. Jego na pewno uszczęśliwią kolejne trafienia, dla mnie jednak najważniejsze, by po prostu swoją grą pomagał drużynie - zakończył Guardiola.

W tym sezonie Lewandowski zaliczył dwie asysty w dziewięciu meczach i strzelił w nich 11 goli.

Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo spotyka się z aktorką znaną z "Młodości"? [ZDJĘCIA]

Ile goli Lewandowski strzeli z Dinamem?
Więcej o: