FK Sarajewo - Lech Poznań. Brutalne starcie chuliganów w Bośni. Bili się nawet na noże [WIDEO]

W przeddzień meczu FK Sarajewo - Lech Poznań, w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów na przedmieściach Sarajewa doszło do kilku starć pomiędzy kibicami obu drużyn. Jak podają lokalne media, w zamieszkach ucierpiało co najmniej 10 osób. Zawiodła policja, która interweniowała dopiero po kilku godzinach. Relacja z meczu Lech Poznań - FK Sarajewo na żywo w Sport.pl od godz. 21.

Według bośniackich mediów do pierwszych incydentów doszło około godz. 20.30 w centrum Sarajewa. Później starcia przeniosły się na przedmieścia miasta, do Wogoszcza, gdzie rozpętały się na dobre. Kibice zaczęli niszczyć wszystko, co stanęło im na drodze. Wybijali szyby w sklepach, restauracjach i samochodach.

 

Policja: Polacy sprowokowali bójkę

Do bójki między pseudokibicami Lecha Poznań i FK Sarajewo miało dojść po tym, jak jeden z bośniackich kibiców ugodził nożem fana "Kolejorza" - tę wersję mieli potwierdzić Polacy. Odmiennego zdania są Bośniacy. Ich zdaniem agresorem byli nasi rodacy, którzy prowokowali ich przyśpiewkami wysławiającymi Serbię.

Jak informują lokalne media, zeznania kibiców FK Sarajewo potwierdziła policja.

Na nagraniach na serwisie YouTube i Facebooku widać duże grupy chuliganów z krzesłami. Część z nich to polscy kibole, skandujący "Kolejorz" i "K***a, cała Europa będzie wiedziała".

 

"Mam nadzieję, że jutro zrobią to lepiej, bo inaczej będą tu martwe ciała"

Relację ze starć w Wogoszczy na Twitterze prowadził serwis BiHfootball. Z opublikowanych tam informacji wynika, że dużą winę za rozmiar zamieszek ponosi policja, której dotarcie na przedmieścia Sarajewa zajęło ponad godzinę.

"Mam nadzieję, że jutro zrobią to lepiej, bo inaczej będą tu martwe ciała" - czytamy na Twitterze.

W zamieszkach ucierpiało przynajmniej 10 osób.

MSZ: Kilka osób wymagało hospitalizacji

Rzecznik Prasowy MSZ Marcin Wojciechowski potwierdził w rozmowie z nami, że ministerstwo wie o sprawie i zajmuje się nią na miejscu polska placówka dyplomatyczna. - Obie strony oskarżają się wzajemnie o sprowokowanie starć - powiedział nam rzecznik MSZ.

Wojciechowski potwierdził, że po bójkach kilka osób zostało lekko rannych i trafiło do szpitala, jednak teraz wszyscy z nich przebywają już bezpiecznie w miejscach zakwaterowania. - Uszkodzono także autobus, którym przyjechali polscy kibice - dodał.

- Na miejscu jest polski konsul i razem z dyrektorem Lecha ds. bezpieczeństwa pracują nad tym, żeby zapewnić spokój przed meczem, który zaczyna się o godz. 21 - powiedział rzecznik MSZ. - Miejmy nadzieję, że to ostudzi gorące głowy - dodał Wojciechowski.

Mecz FK Sarajewo - Lech Poznań rozpocznie się o godz. 21.05.

Więcej o:
Copyright © Agora SA