Liga Mistrzów. 17-letni Polak zaczyna walkę o mistrzostwo świata w Pro Evolution Soccer w Berlinie

W sobotę o godz. 9, w miasteczku kibicowskim Ligi Mistrzów pod Bramą Brandenburską, rozpoczęły się mistrzostwa świata w Pro Evolution Soccer na PlayStation. Zwycięzca zgarnie 15 tys. euro. Impreza jest rozgrywana przy okazji finału LM. Relacja na żywo z meczu Juventus - Barcelona w Sport.pl o godz. 20.45.

Wśród 26 najlepszych piłkarskich gamerów mamy naszego reprezentanta. Jest nim 17-letni Rafał Strojek, który w maju zdobył mistrzostwo Polski w turnieju rozegranym na Stadionie Narodowym. Tym samym zapewnił sobie udział na mundialu w PES 2015 w Berlinie. - Sukcesem będzie dla mnie wyjście z grupy, chociaż wiem, że na tak wysokim poziomie będzie to bardzo trudne zadanie - mówi Strojek.

Licealista z Krakowa wylosował bardzo wymagających zawodników. W porównaniu z rywalami ma najmniejsze doświadczenie. Wskazuje na to skromny bilans, jaki do tej pory uzyskał w Pro Evolution Soccer (117 zwycięstw, 18 remisów i 16 porażek). W pierwszej fazie turnieju reprezentant Polski rozegra przynajmniej pięć meczów. W grupie zmierzy się: z Meksykaninem Francisco Alvarado Morą (429 zwycięstw, 22 remisy i 39 porażek), Austriakiem Matthiasem Luttenbergerem (535-108-126), Izraelczykiem Ronem Stikelem (376-82-126) Portugalczykiem Miguelem Lopesem (291-21-101) i Chilijczykiem Rodrigo Alejandro Barrerą (402-46-125). Do kolejnego etapu przejdzie dwóch graczy. Zwycięzca całej imprezy otrzyma 15 tys. euro, piękny puchar, a wieczorem pojedzie na Stadion Olimpijski, obejrzeć finał Ligi Mistrzów Juventus - FC Barcelona.

Wszyscy zawodnicy w piątek wieczorem zakwaterowali się w hotelu w centrum Berlina. Po kolacji, część z nich (w tym Rafał Strojek) do późnych godzin nocnych - w specjalnie przygotowanej sali - z konsolami, trenowała przed sobotnim turniejem. - Widać, że konkurencja jest bardzo mocna. Szykuje się ostra walka. O zwycięstwie raczej nie myślę. Chcę przeżyć superprzygodę. Ale kto wie, może zakończoną fantastycznym happy endem - mówi mistrz Polski.

Trzymaj kciuki za Rafała Strojka i śledź w sobotę jego zmagania z mistrzostw świata w Pro Evolution Soccer w Berlinie w Sport.pl

Więcej o: