Finał Ligi Mistrzów. Figo miał zagrać w Meczu Gwiazd. Barcelona zaprotestowała

Barcelona poprosiła UEFA o to, by usunąć Luisa Figo z zaplanowanego na piątek meczu legend Juventusu i Barcelony przeciwko światowej jedenastce. Oba zespoły zagrają ze sobą w sobotnim finale Ligi Mistrzów w Berlinie.

Figo spędził na Camp Nou pięć lat, po czym w 2000 roku wzmocnił Real Madryt, największego rywala Barcelony. UEFA wyraźnie nie uwzględniła tego przy swoich nominacjach. Barcelona poprosiła o usunięcie Portugalczyka z listy po protestach swoich kibiców, którzy nawet po 15 latach nie mogą wybaczyć mu jego decyzji.

Figo pomógł Barcelonie w zdobyciu dwóch mistrzostw Hiszpanii. Do Realu odszedł za rekordową wtedy kwotę 56 milionów dolarów. Gdy powrócił do Barcelony po raz pierwszy z nowym zespołem w październiku 2000 roku, fani go wygwizdywali oraz obrażali. Jeden z nich rzucił na boisko świński łeb, po czym mecz przerwano na 20 minut.

Legendy Juventusu i Barcelony: Edwin van der Sar, Ciro Ferrara, Ludovic Giuly, Alessandro Del Piero, Giovanni van Bronckhorst, Edm~lson, Fabio Cannavaro, David Trezeguet, Mark van Bommel, Gianluca Zambrotta, Deco, Eric Abidal, Christian Vieri

Światowa jedenastkia: Jens Lehmann, Cafu, Youri Djorkaeff, Robert Pires, Predrag Mijatović, Giovane Elber, Clarence Seedorf, Rai, Christian Karembeu, Steve McManaman, Pierre van Hooijdonk, Marco Materazzi Największe seksskandale w historii piłki nożnej [CZĘŚĆ II]

źródło: Okazje.info

Więcej o: