FC Barcelona - PSG. Blanc przyznaje, że jego zespół ma niewielkie szanse

- Mamy tylko niewielkie szanse, by awansować - przyznał Laurent Blanc przed rewanżowym meczem ćwierćfinału Ligi Mistrzów FC Barcelona - PSG. W pierwszym meczu Francuzi przegrali u siebie 1:3.

Trener PSG w rewanżu będzie mógł skorzystać ze Zlatana Ibrahimovicia oraz Marco Verrattiego, którzy nie zagrali w pierwszym spotkaniu, ale kontuzje wykluczają występ Thiago Silvy i Thiago Motty. Niepewny jest też stan zdrowia Davida Luiza.

- Mamy tylko niewielką szansę, by awansować dalej - powiedział Blanc na poniedziałkowej konferencji w Barcelonie. - Nie możemy sobie pozwolić, by tracić bramki, a tu jest to prawie niemożliwe. Wszystkie zespoły, które grały tu w europejskich pucharach, straciły przynajmniej jedną. Oni mają niesamowicie utalentowanych graczy ofensywnych - dodał.

Blanc zapowiedział, że w razie niepowodzenia nie będzie się tłumaczył osłabieniami w składzie. - Ci, których tu nie ma, nie są gotowi do meczu, chciałbym móc z nich skorzystać, ale to niemożliwe i nie ma o czym mówić - stwierdził. - Musimy pokazać, że chcemy wygrać, że jesteśmy w stanie to zrobić - dodał.

Trener PSG zapowiedział, że szczególnie liczy na Ibrahimovicia, który w przeszłości był graczem Barcelony, a ostatnio nie gra w lidze francuskiej z powodu kary nałożonej przez francuską federację. - Ibra lubi tego typu mecze, kiedy nie ma nic do stracenia. On nam pomoże i nie mogę się doczekać, by zobaczyć go w grze. Jest dla nas bardzo ważny i mocno trenuje każdego dnia. Jest w dobrej formie - zapewnił Blanc.

Najlepsze gole weekendu, których nie widzieliście

źródło: Okazje.info

Więcej o: