Sterling przyłapany z sziszą oraz gazem rozweselającym. Będzie kara?

Do internetu wyciekły zdjęcia Raheema Sterlinga palącego sziszę z Jordonem Ibem oraz obrazki, na których wdycha podtlenek azotu (czyli ?gaz rozweselający?). Z zachowania swoich piłkarzy nie jest zadowolony Liverpool, który może ich ukarać.

Brendan Rodgers narzekał, że zachowanie Sterlinga nie jest godne profesjonalisty. Menedżer Liverpoolu zapowiedział rozmowę wychowawczą zarówno ze Sterlingiem, jak i Ibem. Ich zdjęcia miały zostać wykonane jakiś czas temu w jednym z londyńskich barów.

Nikt z otoczenia Sterlinga nie skomentował tej sprawy. "Daily Mail" podaje, że jedno posiedzenie z sziszą równa się wypaleniu około 200 papierosów. Za to korzystanie z "gazu rozweselającego" było przyczyną 17 śmierci od 2006 roku. W zeszłym roku w Wielkiej Brytanii spróbowało go 460 tysięcy osób w wieku 16-24 lat. W przeszłości przyłapani zostali Kyle Walker (Tottenham) oraz Saido Berahino (West Bromwich Albion).

Szef związku piłkarzy Bobby Barnes zaapelował o okazanie większego zrozumienia dla Sterlinga, który "popełnił błąd". Zwraca uwagę na to, że Sterling jako piłkarz ma ogromny wpływ na młodych ludzi. - Widzą, że jeśli piłkarze mogą korzystać z takich rzeczy, to oni też mogą, a nie chcemy przekazywać takiej wiadomości. Jednak trzeba pamiętać, że oczekujemy bardzo wiele od młodych piłkarzy, żyjących pod ciągłą obserwacją. Wielu z nas w swoich młodzieńczych latach robiło rzeczy, których później żałowaliśmy - powiedział Barnes.

Którym działaczem PZPN jesteś? [PSYCHOTEST]

źródło: Okazje.info

Więcej o: