Liga Mistrzów. Po Chelsea - PSG. Czytelnicy Sport.pl: To na pewno nie była czerwień!

Aż 87 procent głosujących w sondażu po meczu Chelsea - PSG uważa, że sędzia podjął złą decyzję, pokazując czerwoną kartkę Zlatanowi Ibrahimoviciowi za faul na Oscarze.

Do zdarzenia doszło w 30. minucie meczu. W środkowej części boiska Ibrahimović spóźnił się z interwencją i kopnął w nogi Oscara, który po zderzeniu zwijał się z bólu. Arbiter Björn Kuipers wyrzucił z boiska szwedzkiego gwiazdora, uznając, że był to przypadek nadmiernej ostrości w grze. Można się spierać, czy decyzja sędziego z Holandii była słuszna, czy żółta kartka nie byłaby odpowiednim wymiarem kary. Powtórki pokazały, że Ibrahimović raczej chciał uniknąć kopnięcia.

Po meczu zapytaliśmy o zdanie czytelników Sport.pl. W sondzie zadaliśmy pytanie: "Czy decyzja sędziego była słuszna?" Aż 87 procent głosujących uważa, że sędzia podjął złą decyzję. Innego zdania jest tylko 13 procent głosujących.

Widać to też w komentarzach pod sondażem. "To na pewno nie była czerwień!" - napisał aprox99.

"Na SKY Sports rzucili hasło Oscar dla Oscara! Sędzia patałach, czerwona niesłusznie, karny byc powinien, stracił kontrolę i szacunek piłkarzy tylko się pogrąża każdą kolejną decyzją ehhh uefa mści się na PSG za drwienie z ich zasad fair play finansowego oczywiście bo przecież nie sportowego jak wiadomo hehhehe żenada" - napisał Paweł Brzana [pisownia oryginalna - przyp. red.].

"Czerwona dla sędziego! Szkoda, że ni mogą sędziowie oglądać powtórek! Każdy sędzia sprawiedliwy po obejrzeniu powtórki pokazałby żółtą! - stwierdził andgad [pisownia oryginalna - przyp. red.].

"Kartka dyskusyjna, ale sędzia miał prawo ją pokazać. My oglądamy powtórki, on nie, więc jesteśmy mądrzy teraz. A w pierwszej chwili wyglądało to groźnie. Wg mnie zadecydowała waga obu piłkarzy. Wielki Ibrahimović i mały Oscar. Ta różnica spowodowała, że faul wyglądał na żywo na dużo brutalniejszy, niż był w rzeczywistości. Ale jeśli czerwień dla Ibrahimovicia, to taką samą kartkę powinien był zobaczyć Diego Costa! Brak konsekwencji." - napisał zdenek117.

"Czerwona kartka tak samo słuszna jak ta w meczu Bayernu i tamten urojony karny który ustawił mecz, tu na szczęście PSG okazał się na tyle silny by z mafią z UEFA dać sobie radę ale pewnie w ćwierćfinale ich załatwią." - skomentował zasze_prawdziwy [pisownia oryginalna - przyp. red.].

Gdy sportowcy z krwi i kości poznają swoje woskowe podobizny [ZDJĘCIA]

Materiały partnerów gazeta.pl Adidas Predator Adidas Brazuca Glider F93284 Adidas Koszulka Meczowa Chelsea Fc

Więcej o: