Liga Mistrzów. Lewandowski oceniony. "Gdyby nie 75. minuta, byłby największym przegranym"

Robert Lewandowski strzelił jednego gola w wygranym aż 7:0 przez Bayern Monachium meczu z Szachtarem Donieck. Jego występ został oceniony pozytywnie. "Bardzo mocny występ. On jest w systemie Guardioli nie do zastąpienia"

"Focus" wystawił Polakowi notę "3". "Gdyby nie 75. minuta, Lewandowski byłby największym przegranym tego meczu. Trafiali do bramki wszyscy, tylko nie Robert. Przy 6:0 wreszcie mu się udało i spadł mu kamień z serca. Wcześniej przeszkadzali mu bramkarz, słupek albo nogi obrońców".

Serwis goal.com dał Polakowi trzy i pół gwiazdki. "Trochę mu zajęło, zanim zaczął dobrze się bawić, trafiając po podaniu Schweinsteigera. Jego strzał głową dał okazję Boatengowi do dobitki, ale brakowało mu instynktu zabójcy".

"Sportschau" telewizji Sat1 o występie Lewandowskiego napisał tak: "Nie zawsze miał szczęście w swoich zagraniach, jak w 25. minucie przy strzale głową - z pięciu metrów trafił w słupek. Przy 2:0 strzelił w Pjatowa, ale jego uderzenie dobił Boateng. W 75. minucie wreszcie trafił, ale miał też kilka innych udanych zagrań".

Yahoo! Sport Deutschland za grę w ataku wystawiła Polakowi notę 1,5, a za defensywę - 3. "Polak pokazał, czemu należy do najlepszych napastników świata. Bardzo ruchliwy, rozgrywał piłkę na skrzydła, robił więcej miejsca dla partnerów. Bardzo mocny występ. On jest w systemie Guardioli nie do zastąpienia. Wynagrodzony został przy bramce na 6:0.

Fussballtransfers.com dało Lewandowskiemu ocenę 2,5. "Bardzo ciężko pracował i był zaangażowany w grę. Dobrze utrzymywał się przy piłce, ale brakowało mu szczęścia pod bramką. Po przerwie potrzebował trochę czasu, ale kwadrans przed końcem wpisał się na listę strzelców".

O życiu i karierze Roberta Lewandowskiego przeczytaj w książce "Pogromca Realu" >>

Jak się skończą eliminacje Euro 2016 w polskiej grupie? [WYTYPUJ SAM!]

źródło: Okazje.info

Więcej o: