Liga Mistrzów. Barcelona pokonała Ajax, Milik wypracował gola

FC Barcelona pokonała Ajax Amsterdam 3:1 w trzeciej kolejce grupy F Ligi Mistrzów. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku po przerwie i miał udział przy jedynym golu dla swojego zespołu.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Barcelona szybko objęła prowadzenie. W 7. minucie Neymar dostał świetne podanie od Leo Messiego i wykorzystał sytuację sam na sam. W 24. minucie wynik podwyższył sam Messi, którego doskonale obsłużył Andres Iniesta.

W przerwie trener Frank de Boer zdecydował się zmienić Ricardo Kishnę na Milika. Polak długo był niewidoczny, ale w 88. minucie odzyskał piłkę na połowie rywali oddał strzał, a chwilę później odbitą piłkę w bramce umieścił Anwar El-Ghazi.

Jeszcze przed końcem meczu Barcelona odpowiedziała. Sandro Ramirez ustalił wynik w doliczonym czasie gry po podaniu Rafinhy. Wcześniej Barcelona nie atakowała tak intensywnie jak na początku meczu. W 50. minucie Messi zdobył swoją druga bramkę, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Po trzeciej kolejce w tabeli grupy F prowadzi PSG z siedmioma punktami. Francuzi pokonali we wtorek APOEL 1:0. Barcelona jest druga z sześcioma punktami, Ajax ma dwa oczka a Cypryjczycy jedno.

40 gwiazd przyszłej generacji futbolu wg "The Guardian". Jest Polak!