Liga Mistrzów. Stadion CSKA Moskwa ponownie zamknięty

CSKA Moskwa zagra trzy najbliższe spotkania w europejskich pucharach bez udziału kibiców. Mistrz Rosji dodatkowo musi zapłacić 200 tysięcy euro w związku z niewłaściwym zachowaniem swoich kibiców, poinformowała UEFA.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Ponadto fani CSKA nie będą mogli zobaczyć z trybun dwóch wyjazdowych meczów Ligi Mistrzów w tym sezonie - z Manchesterem City i Bayernem Monachium.

W pierwszym meczu obecnej edycji LM z AS Romą kibice rosyjskiego klubu zachowywali się rasistowsko, prowokowali zamieszki na trybunach oraz odpalali i rzucali race.

Przed tym spotkaniem fani obu zespołów starli się ze sobą oraz policją. 13 stewardów oraz 4 policjantów zostało rannych. Roma wygrała ten mecz 5:1.

Już we wtorkowym meczu z Bayernem Monachium CSKA musiało zagrać przy pustych trybunach. To kara jeszcze z poprzedniego sezonu za rasistowskie zachowania - rosyjscy kibice śpiewali nieodpowiednie przyśpiewki w meczach z Manchesterem City oraz Viktorią Pilzno.

- Walka z rasizmem jest dla UEFA bardzo ważna - poinformowała europejska federacja. - Stosujemy politykę "zero tolerancji" wobec rasizmu oraz dyskryminacji, zarówno na boisku, jak i na trybunach. Wszystkie przejawy rasistowskiego zachowania uznawane są za poważne wykroczenia i będą ostro karane.

Rozdajemy bilety na mecze Polska - Niemcy i Polska - Szkocja. Weź udział w prostym konkursie!

Więcej o: