Liga Mistrzów. Prezydent Borussii Dortmund: "PSG powinno zostać wykluczone z LM"

Prezydent Borussii Dortmund Reinhard Rauball w wywiadzie z niemieckim dziennikiem "Sport Bild" stwierdził, że Paris Saint-Germain powinno zostać wykluczone z Ligi Mistrzów za łamanie reguł finansowego fair play.

Rozdajemy bilety na mecze Polska - Niemcy i Polska - Szkocja. Weź udział w prostym konkursie!

- Finansowe fair play nie jest prostą regulacją, ale moim zdaniem PSG powinno zostać wyrzucone z rozgrywek europejskich - powiedział Rauball. - FFP to test dla Michela Platiniego [prezydenta UEFA - red.]. Zapoczątkował to i nie może zatrzymać się w tym miejscu. Ale fakty przemawiają za nim - straty klubów znacznie spadły, a dziewięć klubów, w tym Manchester City, zostało ukaranych.

- Jestem przekonany, że Platini chce, by FFP stało się perfekcyjnym systemem, który wszyscy będą respektować. W końcu przyjdzie dzień, w którym nawet wielki klub zostanie wykluczony.

PSG zostało ukarane przez UEFA za złamanie zasad finansowego fair play. Francuski klub do rozgrywek LM mógł zgłosić w tym sezonie tylko 21 zawodników (a nie 25). W dodatku nałożono na niego karę w wysokości 60 mln euro, ale jej większa część została zawieszona. Dodatkowo PSG nie może wydać na transfery "na czysto" (czyli po uwzględnieniu kwot za sprzedanych zawodników) więcej niż 60 mln euro.

Finansowe Fair Play to reforma, której celem (w największym uproszczeniu) jest doprowadzenie do stanu, by kluby nie wydawały więcej pieniędzy, niż zarabiają.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Więcej o: