Liga Mistrzów. Asysta Piszczka. Borussia wygrała w Brukseli

Obrońca Borussii Łukasz Piszczek zaliczył asystę w wygranym 3:0 meczu z Anderlechtem Bruksela. Drużyna z Dortmundu po dwóch zwycięstwach umocniła się na prowadzeniu w grupie D.

Rozdajemy bilety na mecze Polska - Niemcy i Polska - Szkocja. Weź udział w prostym konkursie!

W 70. minucie Piszczek z prawej strony idealnie dośrodkował do rezerwowego Ramosa, który okazji nie zmarnował i podwyższył wynik na 2:0. Borussia prowadziła od 3. minuty po bramce Immobile.

Wynik meczu w 79. minucie ustalił Ramos, tym razem po podaniu Aubameyanga.

Piszczek rozegrał cały mecz. Poza kadrą Borussii był kontuzjowany Jakub Błaszczykowski.

To drugie zwycięstwo zespołu z Dortmundu w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów, choć w Bundeslidze Borussia cierpi. W sześciu kolejkach w lidze piłkarze Jurgena Kloppa odnieśli tylko dwa zwycięstwa i przegrali aż trzy razy. Ostatnio w prestiżowych derbach z Schalke.

Borussia jest liderem grupy D z trzema punktami przewagi nad drugim Arsenalem. Londyńczycy u siebie rozbili Galatasaray 4:1. Czerwoną kartkę w drugiej połowie zobaczył Wojciech Szczęsny.

I Piszczek, i Szczęsny zostali powołani przez selekcjonera Adama Nawałkę na eliminacyjne mecze z Niemcami (11 października) i Szkocją (14 października) w Warszawie.