Liga Mistrzów. Real zdemolował FC Basel, Gerrard uratował Liverpool [PODSUMOWANIE]

Przeżywający kryzys na hiszpańskich boiskach Real w pierwszym meczu Ligi Mistrzów zdemolował u siebie FC Basel 5:1. Liverpool, który po pięciu latach wrócił do elitarnych rozgrywek, dopiero w doliczonym czasie gry wydarł zwycięstwo z debiutantem Łudogorcem Razgrad.

Obrońcy tytułu z Madrytu cztery bramki wbili jeszcze przed przerwą. W 14. minucie Suchy strzelił gola samobójczego. Później trafiali już Bale, który efektownie przelobował bramkarza, Ronaldo i Rodriguez. Szwajcarzy odpowiedzieli tylko golem Gonzaleza w 38. minucie. Wynik meczu w 79. minucie ustalił Benzema.

We wtorek Ronaldo po raz 68. trafił w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Do rekordu wszech czasów innego piłkarza Realu - Raula Gonzaleza brakuje mu już tylko trzech bramek.

W drugim meczu grupy B Liverpool dopiero w doliczonym czasie gry wydarł zwycięstwo w meczu z absolutnym debiutantem rozgrywek Łudogorcem Razgrad. Bohaterem wicemistrzów Anglii był Gerrard, który w 93. minucie wykorzystał rzut karny. 120 sekund wcześniej niespodziewanie wyrównał Dani Abalo, który wygrał pojedynek sam na sam z Mignoletem. W 79. minucie pierwszego gola w europejskich pucharach dla Liverpoolu strzelił Balotelli.

O niespodziance można mówić w meczu w Pireusie. Atletico, finalista poprzedniej edycji, przegrało z Olympiakosem 2:3. Debiutujący w bramce mistrzów Hiszpanii Słoweniec Jan Oblak przepuścił strzały Masuaku, Afellaya i Mitroglou. Dla Atletico trafili Mandżukić i Griezmann.

Cały mecz w bramce Arsenalu rozegrał Wojciech Szczęsny. Anglicy przegrali na wyjeździe z Borussią Dortmund 0:2 po trafieniach Immobile i Aubameyanga. W drużynie z Niemiec z powodu kontuzji mięśnia nie zagrał Łukasz Piszczek. Drugi z reprezentantów Polski Jakub Błaszczykowski wróci do gry w październiku. Z kolei Sebastian Boenisch z Bayeru rozegrał 90 minut (został ukarany żółtą kartką) w przegranym spotkaniu z Monaco (0:1)