El. Ligi Mistrzów. Maribor zremisował z Celtikiem [WYNIKI]

Celtic Glasgow zremisował na wyjeździe z Mariborem w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W środę swoje spotkania wygrały tylko Zenit Sankt Petersburg i FC Porto.

Celtic Glasgow, który awansował do IV rundy po wyeliminowaniu Legii Warszawa dzięki nieuprawnionej grze Bartosza Bereszyńskiego (w dwumeczu przegrał 1:6), zremisował z Mariborem 1:1. Objął prowadzenie już w 6. minucie po trafieniu z bliskiej odległości Calluma McGregora, ale osiem minut później wyrównującego gola w sytuacji sam na sam strzelił Damjan Bohar. W sumie Maribor miał więcej szans bramkowych i więcej strzałów celnych. Pod tym statystycznym względem wygrał z Celtikiem 6:3. Rewanż za tydzień.

Wyniki środowych spotkań

Lille - FC Porto 0:1 (Hector Herrera 61.), Standard Liege - Zenit 0:1 (Oleg Szatow 16.), Slovan Bratysława - BATE 1:1 (Robert Vittek 80. - Tomas Jablonsky 44 sam.), Aalborg - APOEL 1:1 (Nicolaj Thomsen 16. - Vinicius 54.), Maribor - Celtic 1:1 (Damjan Bohar 14. - Callum McGregor 6.).

We wtorkowych meczach Besiktas zremisował 0:0 z Arsenalem, Bayer Leverkusen z Sebastianem Boenischem w obronie pokonał 3:2 FC Kopenhagę, Steaua Bukareszt Łukasza Szukały wygrała 1:0 z Ludogorcem, a Salzburg pokonał 2:1 Malmoe. W meczu Napoli - Athletic Bilbao był remis 1:1.