Finał LM. Wygra Real albo Atletico. Możesz też Ty. Trzecie pytanie w konkursie!

Już w sobotę w Bułgarii świętować będą Dzień Edukacji, na Belize celebrować Dzień Wspólnoty Narodów, a w Polsce - Święto Wojsk Specjalnych. Ale wydarzeniem, na które czeka świat, będzie finał Ligi Mistrzów Real - Atletico. My też. I z tej okazji quiz z nagrodami. Żeby czas do meczu upłynął szybciej. Trzecie pytanie znajdziesz poniżej.

Już na początku szczegóły najważniejsze, poniżej wszystko dokładnie wyłuszczamy raz jeszcze. Numer SMS to 71466 , cena tylko 1 zł + VAT (czyli 1,23 zł z VAT), pytania nie są banalne, ale też nie arcytrudne. Codziennie jedno - aż do soboty - zawsze o 15. Odpowiadamy a, b, c lub d. W treści SMS wpisujemy np. quiz.b - jeśli poprawną odpowiedzią jest ta druga oczywiście. UWAGA: To, że przegapiliście pierwsze pytanie nie oznacza, że nie macie szans. Będzie pytanie otwarte, a przede wszystkim przyznajemy punkty za czas odpowiedzi, i wciąż każdy ma szansę.

A teraz nagroda. Myśleliśmy, żeby były nimi koszulki bohaterów finału LM Realu Madryt i Atletico Madryt. Ale wszyscy wiemy, że można podziwiać ten mecz, będąc kibicem innej drużyny z Europy, która w Champions League nie zaszła tak daleko. Dlatego koszulkę słynnego klubu wybierzecie sobie sami, a my ją Wam sprezentujemy. Plus piłkę zbliżającego się mundialu w Brazylii - "Brazzucę".

Nim wyślecie SMS

Przypomnienie: kiedy w półfinałach Ligi Mistrzów Real wpadł na Bayern, większość kibiców zgodnie stwierdziła, że taki powinien być finał. Od razu też fachowcy uznali, że w takim razie 24 maja w Lizbonie w walce o Puchar Europy zmierzą się monachijczycy i Chelsea, bo Jose Mourinho na pewno coś na rewelacyjne Atletico wymyśli.

Wymyślił autobus, który na szczęście piłkarze Diego Simeone przepchnęli. A Bayern dołączył do drużyn, które trofeum obronić nie potrafią. I finał będzie zarazem derbami Madrytu. Tyle że w Lizbonie. Początek w sobotę o godz. 20.45

Scenariusz jest najlepszy z możliwych. Oto "Królewscy", owładnięci obsesją zdobycia "Decimy" - dziesiątego Pucharu Europy - mogą zostać sprowadzeni na ziemię (czy raczej niżej, do samego piekła) przez biedniejszego sąsiada, którego od lat lali regularnie, a który ostatnio im się postawił. Ba, postawił się Barcelonie i dokonał rzeczy zdawałoby się niemożliwej - zdobył mistrzostwo Hiszpanii, zapominając kompletnie, że przecież w La Liga poza Realem i Barcą reszta gra tylko o brązowy medal.

Źle, że w finale zagrają dwie drużyny z tego samego kraju? Spokojna głowa. Ktoś się źle bawił w 2000 r. przy Real - Valencia? Finał z 2008, MU z Chelsea, zadowolił fanów nie tylko angielskiej piłki, prawda? A Bayern z Borussią sprzed roku - wiadomo! Także skład Real - Atletico już się w tych rozgrywkach sprawdził - w sezonie 1958/1959 oba kluby zmierzyły się w półfinale Pucharu Europy. I też się działo.

O tak zamierzchłą przeszłość w naszym quizie pytać nie będziemy.

Odpowiedz na pytania, wygraj!

Codziennie o godz. 15 zadamy jedno pytanie w quizie "Finał LM ze Sport.pl". Regulamin znajdziecie tutaj . Zawsze kolejnego pytania szukajcie w tym samym miejscu na Sport.pl i na Gazeta.pl. Przypomnimy Wam o kolejnej rundzie konkursu również specjalnym powiadomieniem z aplikacji Sport.pl LIVE (jeśli jeszcze jej nie macie, tu możecie znaleźć wersje Sport.pl LIVE na wszystkie systemy).

Nagrodę przyznamy osobie, która w sumie najszybciej i oczywiście poprawnie odpowie na wszystkie cztery pytania. Im szybciej wyślecie SMS, tym więcej punktów dostaniecie, więc nawet dłuższe zastanawianie się w którymś pytaniu nie wyeliminuje Was z gry - wszak możecie być najszybsi w kolejnych etapach. A punkty zdobywa aż 5000 pierwszych SMS-ów.

Dodatkowo po finale LM zadamy pytanie otwarte. Kolejna szansa na koszulkę i piłkę. Ale tylko dla tych, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania. Ostatnią odpowiedź - najciekawszą - redakcja Sport.pl też nagrodzi. Zapraszamy i bawcie się dobrze podczas finału LM.

PYTANIE KONKURSOWE 3

Który kraj miał najczęściej swojego przedstawiciela w finale Ligi/Pucharu Mistrzów?

a) Hiszpania

b) Anglia

c) Włochy

d) Niemcy

Wyślij SMS o treści quiz.X (gdzie X to litera poprawnej odpowiedzi) na numer 71466 . Cena to 1 zł + VAT (czyli 1,23 zł z VAT).

Na odpowiedzi czekamy dziś od godz. 15 przez dobę. W sobotę o 15 kolejne pytanie. Nie przegap, odpowiedz na wszystkie i wygraj koszulkę ukochanego klubu i mundialową piłkę.

Więcej o: