LM. Hiszpańska prasa: Chelsea ustawiła autobus w polu bramkowym

Po pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Chelsea wywiozła z Madrytu bezbramkowy remis, za co spotkała ją krytyka ze strony hiszpańskiej prasy. "As" pisze o autobusie zaparkowanym w polu bramkowym Chelsea, a "Marca" określa gości jako "niebieską ścianę".

Madrycki "AS" jest bezlitosny dla drużyny Jose Mourinho, krzycząc z okładki: "Autobus w polu bramkowym". W relacji czytamy, że Atletico, które zawsze strzela mnóstwo goli, tym razem zatrzymało się na ścianie zbudowanej przez obrońców Chelsea.

"Czasami budzisz się spocony po całonocnym koszmarze, w którym raz za razem odbijasz się od nieruchomej ściany" - tak zmagania gospodarzy widział w tym meczu dziennikarz gazety. Mimo że mecz zakończył się wynikiem 0:0, autor zaznacza, że nie jest to zły wynik, choć oczywiście nie wyśmienity.

"Jeden gol w Londynie może im dać pierwszy od czterdziestu lat finał europejskiego pucharu. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, szczególnie gdy trafia się na Mourinho" - czytamy w relacji.

Tu są Twoje bilety na mundial! Weź udział w konkursie i pojedź na Misję Brazylia! ?

"As" dodaje także, że mecz nie był zbyt przyjemny do oglądania, gdyż Chelsea ustawiona była wyjątkowo defensywnie. Scenariusz taki nie był zaskoczeniem dla Atletico, jednak nie miało ono wystarczających zasobów, by rozwiązać ten problem.

W podobnym tonie relacjonuje mecz "Marca", w której czytamy, że "Atletico rozbiło się na niebieskiej ścianie". "Gospodarze mieli swoje sytuacje, jednak żadna z nich nie była wystarczająco czysta i ostatecznie intensywny, ale brzydki mecz zakończył się bez bramek" - zauważył dziennikarz.

Dodaje on, że Atletico w tym sezonie wygrało wiele meczów stałymi fragmentami gry, jednak przeciwko tak silnej obronie jak Chelsea walka okazała się nieskuteczna.

Zobacz wideo

Wygraj tablet Acer Iconia W4 i odkryj nowe oblicze apki Sport.pl LIVE

Więcej o: